Reklama

OECD optymistycznie o światowej gospodarce

Wczorajsza sesja zgodnie z oczekiwaniami była spokojna i wiele indeksów na światowych parkietach zamknęło się w okolicach poziomu, z którego startowały. Podobna sytuacja miała miejsce na rynkach walut, gdzie notowania większości par przybrały formę konsolidacji.

Poprawa nastrojów wśród inwestorów nastąpiła około godziny 16:00, kiedy rynki zaczęły dyskontować optymistyczne informacje płynące z OECD. Organizacja ta, zauważyła poprawę perspektyw ekonomicznych w największych gospodarkach na świecie, w tym USA oraz Japonii. Wskaźnik, którym posługują się eksperci OECD pozostał dla Stanów Zjednoczonych na niezmienionych poziomie, natomiast dla Japonii wzrósł do poziomu 100.6 wobec 100.4

w zeszłym miesiącu. Dodatkowo, w raporcie podkreśla się większą aktywizację ekonomiczną w Unii Europejskiej, głównie za sprawą podnoszących się z recesji Niemiec. Miejmy nadzieję, że ta pozytywna tendencja utrzyma się dłużej dając szansę inwestorom na chwilę wytchnienia.

Reklama

Dzisiejsza sesja nie pozwoli inwestorom na nudę. Dużo będzie się działo szczególnie

w Europie. W Wielkiej Brytanii zostanie przedstawiony bilans cen nieruchomości RICS, bilans handlowy oraz kompleksowe dane traktujące o produkcji przemysłowej. Ciekawie będzie również za naszą zachodnią granicą, ponieważ inwestorzy dowiedzą się, jak wygląda sytuacja niemieckiego wskaźnika cen konsumpcyjnych. Prognozy wskazują, że utrzyma

się on na podobnym poziomie, jak w ubiegłym roku. Interesujące informacje pojawią

się także za Oceanem. Bardzo pesymistyczna prognoza związana z comiesięcznym oświadczeniem budżetowym USA nie tylko zwróci uwagę inwestorów, ale przede wszystkim amerykańskich polityków.

dr Maciej Jędrzejak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »