Reklama

Ostrowska: W kolejnych miesiącach bezrobocie będzie spadać

- W kolejnych miesiącach stopa bezrobocia będzie się obniżać, co jest podyktowane trendami sezonowymi - powiedziała wiceminister pracy Czesława Ostrowska.

- Kolejne miesiące przyniosą dalszy spadek stopy bezrobocia. Już w marcu można było oczekiwać, że nastąpi stabilizacja na poziomie z lutego bądź niewielki spadek, zgodnie z szacunkami będzie to spadek. To jest oczywiście podyktowane trendami sezonowymi. Jeśli chodzi o maj i otwarcie rynku pracy w Niemczech i Austrii, to trudno oczekiwać, że to natychmiast spowoduje znaczny spadek bezrobocia. Wydaje się, że ten proces będzie rozłożony w czasie - powiedziała Ostrowska.

Reklama

Na początku kwietnia MPiPS szacowało, że w marcu stopa bezrobocia rejestrowanego spadła do 13,1 proc. z 13,2 proc. w lutym.

- Obecne prognozy zakładają, że na koniec tego roku, w grudniu stopa bezrobocia wyniesie 10,9 proc. To jest znacznie bardziej racjonalne, niż to, że bezrobocie obniży się do przewidywanych wcześniej w budżecie 9,9 proc. - dodała Ostrowska.

W opublikowanym w kwietniu Wieloletnim Planie Finansowym Państwa rząd zapisał, że stopa bezrobocia na koniec 2011 roku wyniesie 10,9 proc. Wcześniej rząd prognozował, że na koniec roku bezrobocie spadnie do poziomu 9,9 proc.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »