Państwowy gigant hojny dla pracowników. Pokaźne nagrody w KGHM

Około 35 proc. średniego miesięcznego wynagrodzenia - tyle wyniesie zaliczka dla załogi na poczet dodatkowej, jednorazowej nagrody - poinformował zarząd KGHM. Zgodnie z przyjętą uchwałą, zostanie ona wypłacona za I półrocze 2023 roku. Decyzję podjęto podczas spotkania ze związkami zawodowymi w ramach Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.

30 sierpnia na konta pracowników KGHM trafi około 35 proc. średniego miesięcznego wynagrodzenia w spółce. Zarząd podjął uchwałę o wypłacie zaliczki na poczet dodatkowej nagrody za pierwsze półrocze 2023 r. Wyniesie ona 3 proc. wynagrodzeń wypłaconych za ten okres. Dodatkowa, jednorazowa nagroda będzie zaś równowartością 2 proc. tych wynagrodzeń.   

W 2022 roku, według raportów KGHM, średnie wynagrodzenie w spółce sięgało 15 tys. zł brutto miesięcznie. Oznacza to, że nagrody, które otrzymają pracownicy, to ok. 5,25 tys. zł brutto. 

Dzięki załodze KGHM wypełnia plan

Grupa Kapitałowa KGHM Polska Miedź S.A. przedstawiła wyniki za pierwsze półrocze 2023 roku. Wynika z nich, że zaplanowane przedsięwzięcia biznesowe realizuje "zgodnie z założonym najwyższym w historii Capexem". 

Reklama

W tym roku spółka planuje najwyższy w historii poziom nakładów inwestycyjnych i kapitałowych. Mają one wynieść 3 mld 250 mln zł. Pozostałe nakłady inwestycyjne to 2 mld 129 mln zł.

W wydanym komunikacie KGHM podziękował związkowcom za "dobrą rozmowę" i "zrozumienie uwarunkowań makroekonomicznych, w których funkcjonuje spółka". 

- Pomimo wyzwań zawsze możemy liczyć na załogę KGHM a porozumienie to wyraz uznania za ich ciężką pracę i zaangażowanie. Świadczą o tym bardzo dobre wyniki produkcyjne KGHM w 2023 roku - wskazał prezes spółki Tomasz Zdzikot. 

Najlepsze wyniki od lat

Produkcja górnicza miedzi w koncentracie w KGHM wyniosła w pierwszym półroczu tego roku 202,3 tys. ton. Było to o blisko 2 proc. więcej niż w tym samym okresie 2022 roku (198,9 tys. ton). Produkcja miedzi elektrolitycznej w I półroczu 2023 r. wyniosła zaś 295,8 tys. ton. To niemal tyle samo, co w analogicznym okresie 2022 roku - 296,3 tys. ton. 

Produkcja srebra w koncentracie osiągnęła 677,4 tony. Jest to najlepszy półroczny wynik miedziowego giganta od 2004 roku. Zaś produkcja srebra metalicznego w pierwszym półroczu 2023 roku wyniosła 699 ton, o 31 ton więcej niż w pierwszym półroczu 2022 roku. Był to najwyższy wynik od 2018 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: KGHM Polska Miedź SA | wydobycie miedzi | srebro | nagrody | załoga
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »