Reklama

Pieniądze z OFE zostaną przejedzone!

Balcerowicz miał rację. Pieniądze z obniżonej składki do OFE zostaną skonsumowane. Resort pracy chce przeznaczyć część na zasiłki.

Ustawa ograniczająca transfery z ZUS do OFE pozwoli przesunąć środki na potrzeby polityki rodzinnej - powiedziała Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Reklama

DYSKUTUJ NA FORUM: Co będzie dalej w sprawie składek w OFE?

- (...) Ogromną wagę przywiązuję do tego, aby pieniędzy z budżetu nie marnować, tylko przekazywać je na politykę rodzinną. Dlatego tak mi zależy na ograniczeniu strumienia pieniędzy płynących do OFE, które drenują budżet państwa. Jeżeli rozwiążemy ten podstawowy problem, będziemy mogli przeznaczyć większe środki na podwyższenie progów dochodowych uprawniających do zasiłków na dzieci od okresu zasiłkowego, który rozpocznie się od 1 listopada 2011 r., oraz programy skierowane do młodzieży, aby ułatwić jej wchodzenie na rynek pracy, a następnie podjęcie decyzji o założeniu rodziny i posiadaniu dzieci - powiedziała Fedak.

- Ustawa o ograniczeniu przekazywania pieniędzy do OFE powinna spowodować, że będzie można przekazać na politykę rodzinną potrzebne środki - dodała.

Na pytanie, czy środki te będą przeznaczone na podwyższenie progów uprawniających do pomocy społecznej, Fedak odpowiedziała: "również. Nie możemy prowadzić polityki społecznej pod dyktando otwartych funduszy emerytalnych i ich potrzeb. Bezwzględnym priorytetem jest polityka rodzinna i zatrudnieniowa".

Minister pracy wyraziła "głębokie przekonanie", że resort finansów zgodzi się na przeznaczenie części tych środków na politykę rodzinną.

Michał Boni, minister w Kancelarii Premiera piątkowym w wywiadzie dla radia TOK FM powiedział jednak, że "nie ma ani takiej decyzji rządowej, ani - na dzień dzisiejszy - takiego planu".

Dowiedz się więcej na temat: został | pieniądze z OFE

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »