Pierwsze zmiany we władzach CPK. "Kolejne w najbliższych dniach"

Pełnomocnik rządu ds. CPK Maciej Lasek podjął decyzję o odwołaniu dotychczasowej rady nadzorczej spółki Centralny Port Komunikacyjny. Równocześnie powołano nowych członków tego gremium. Jak zadeklarował Lasek podczas sejmowego wystąpienia w środę, kolejne zmiany nastąpią "w najbliższych dniach".

"W dniu 17 stycznia 2024 r. Pełnomocnik Rządu ds. CPK, działający jako Zgromadzenie Wspólników Centralnego Portu Komunikacyjnego, odwołał dotychczasowy skład Rady Nadzorczej Spółki" - napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej spółki Centralny Port Komunikacyjny. 

"W skład nowej Rady Nadzorczej zostali powołani: Filip Czernicki (Przewodniczący), Andrzej Ilków (Wiceprzewodniczący), Adam SanockiMagdalena Jaworska-Maćkowiak. Dziękujemy Członkom dotychczasowej Rady Nadzorczej CPK za ich współpracę i zaangażowanie na rzecz Projektu" - dodano. 

Reklama

Do środy rada nadzorcza CPK liczyła sześciu członków. Odwołani to Janusz Ogłaza, Rafał Antczak, Michał Czarnik, Tomasz Turek, Dariusz Lasocki i Adam Bułat. 

Odwołanie rady nadzorczej CPK. Nie będzie to jedyna zmiana

O odwołaniu dotychczasowej rady nadzorczej Maciej Lasek mówił w swoim sejmowym wystąpieniu w środę, jednak nie wymienił nazwisk jej nowych członków. Jednocześnie zapowiedział, że kolejne zmiany nastąpią "w najbliższych dniach". 

- Zachodzą zmiany w organach spółki, które umożliwiają lepszą współpracę przy projekcie, ale także jego weryfikacji. Dzisiaj powołany został nowy skład rady nadzorczej spółki, a kolejne zmiany nastąpią w najbliższych dniach. Równocześnie, po analizie, uznano, że zespół doradczy działający przy pełnomocniku, pomimo płatnej formuły, nie wypracował żadnych sensownych i użytecznych rekomendacji, dlatego jedną z pierwszych moich decyzji było jego rozwiązanie - wskazał. 

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3.000 hektarów ma być wybudowany Port Lotniczy. W skład CPK mają wejść też inwestycje kolejowe: węzeł przy porcie lotniczym i połączenia na terenie kraju, które mają umożliwić przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz. CPK jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: CPK
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »