Reklama

PKP PLK mają wizję sieci kolejowej w 2023 r.

W marcu tego roku zarząd PKP Polskich Linii Kolejowych przyjął pierwszą wersję wizji docelowej sieci kolejowej Polski z perspektywą do roku 2023 - dowiedział się "Rynek Kolejowy".

Na razie szczegóły projektu nie będą upubliczniane. Dokument najpierw trafi do konsultacji z Ministerstwem Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. W dalszej kolejności będzie konsultowany z przewoźnikami.

Reklama

Jak jednak udało się ustalić "Rynkowi Kolejowemu", dokument przewiduje, że wielkość sieci kolejowej zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe w 2023 r. wyniesie ok. 17 tys. km linii kolejowych. Nie wiemy jednak, czy wspomniana wizja przewiduje budowę nowych odcinków linii kolejowych, czy jedynie modernizację i rewitalizację istniejących.

Data 2023 r. nie została przez PKP Polskie Linie Kolejowe wybrana przypadkowo. Jest to bowiem rok, w którym zakończy się finansowanie inwestycji kolejowych w ramach perspektywy budżetowej UE na lata 2014 - 2020. Wiele wskazuje na to, że polska kolej otrzyma w tym okresie dofinansowanie unijne na poziomie nie mniejszym niż w aktualnej perspektywie na lata 2007 - 2013, czyli ponad 20 mld zł. Kolejny budżet będzie prawdopodobnie znacznie mniejszy.

Dowiedz się więcej na temat: kolej | R. | wizje | PKP PLK | Polskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »