- Ten rok zakończy się deficytem (budżetu państwa - PAP). Gdyby nie COVID-19, potem wojna, mielibyśmy budżet zrównoważony po raz pierwszy w historii Trzeciej Rzeczpospolitej - powiedział dla Super Biznesu Soboń.Dodał, że wszystkie tarcze osłonowe to zmniejszenie wpływów do budżetu państwa rzędu 2,5 mld zł miesięcznie.
Biznes INTERIA.PL na Facebooku. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze
Jak pod koniec października informował resort finansów, w budżecie po dziewięciu miesiącach 2022 r. była nadwyżka na poziomie 27,5 mld zł. Dochody wyniosły 383,1 mld zł, a wydatki 355,7 mld zł.










