Reklama

Poczta Poczta rzuca wyzwanie konkurentom

- Poczta Polska odkurza Pocztex i chce mocno wejść na rynek usług kuriersko-ekspresowych, warty w Polsce 4 mld zł i rosnący w dwucyfrowym tempie - informuje "Puls Biznesu".

Reklama

Kluczem do kurierskiego sukcesu Poczty Polskiej ma być działająca od lat usługa Pocztex. Tym samym poczta ma stać się równorzędnym konkurentem dla zagranicznych firm kurierskich m.in. TNT i DHL.

Zyskają na tym też klienci, gdyż głównym polem walki mają być ceny. Jak powiedział gazecie odpowiedzialny za sprzedaż i marketing członek zarządu Poczty Polskiej Janusz Wojtas, poczta obniża je o średnio 35 proc. Jego zdaniem m.in. to pozwoli firmie już w 2015 r. wejść do czołowej piątki kurierów w Polsce.

Ponadto poczta chce zawalczyć o klientów najbardziej atrakcyjnych e-sklepów. W tym celu m.in. przebudowuje swoją witrynę. "Miesiącem rozruchowym" dla Poczteksu ma być wrzesień.

_ _ _ _ _ _

Wielki sojusz?

PKO BP negocjuje z Pocztą Polską zawarcie strategicznego aliansu, który zapewni mu dostęp do pocztowych okienek. Sojusz zostanie zbudowany na podstawie dwóch filarów. Pierwszym jest podpisanie długoletniej umowy o współpracy w zakresie sprzedaży produktów bankowych w placówkach pocztowych pod marką Banku Pocztowego (BP).

Drugim przejęcie przez PKO BP od poczty za około 240 mln zł 75 proc. udziałów w BP. Obecnie ma 25 proc. plus jedną akcję. - Jesteśmy zainteresowani długoterminowym aliansem strategicznym z Pocztą Polską w zakresie sprzedaży usług finansowych. PKO BP złożył Poczcie Polskiej propozycję współpracy strategicznej i rozpoczęte zostały rozmowy - twierdzi biuro prasowe banku.

Z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że sojusz obu podmiotów i zmiany właścicielskie w Banku Pocztowym popiera resort skarbu. Dla niego to idealne rozwiązanie problemu słabości kapitałowej BP.

W ocenie resortu skarbu potencjalny zakup Banku Pocztowego przez PKO BP, to "słuszny kierunek" - informował wcześniej dziennikarzy Mikołaj Budzanowski, minister skarbu. "To jest słuszny kierunek. Jest to zresztą zgodne z rekomendacja KNF-u. Powinno to być uzgodnione z właścicielem Poczty Polskiej" - powiedział dziennikarzom Budzanowski, pytany o potencjalny zakup Banku Pocztowego przez PKO BP.

Dowiedz się więcej na temat: usługi | kurier | puls | w polsce | Poczta Polska SA | konkurenci | e-biznes | Paczki | poczta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »