Pojawiły się dane o wskaźniku PPI w Wielkiej Brytanii

Rynek otrzymał informację o styczniowej dynamice cen produkcji sprzedanej w Wielkiej Brytanii. Biuro Statystyki Krajowej - Office for National Statistics (ONS) poinformowało, że roczne tempo wzrostu cen czynników produkcji wyniosło 13,4 proc. Ten wzrost jest większy od zanotowanej miesiąc wcześniej zwyżki o 12,9 proc.

Rynek otrzymał informację o styczniowej dynamice cen produkcji sprzedanej w Wielkiej Brytanii. Biuro Statystyki Krajowej - Office for National Statistics (ONS) poinformowało, że roczne tempo wzrostu cen czynników produkcji wyniosło 13,4 proc. Ten wzrost jest większy od zanotowanej miesiąc wcześniej zwyżki o 12,9 proc.

Wzrost cen produkcji sprzedanej wyniósł 4,8 proc. Między grudniem 2010, a styczniem 2011, miesięczna zmiana cen wyniosła 1,0 proc. Jak podaje ONS główny wpływ na wzrost cen miała żywność, produkty chemiczne oraz paliwa. Komentując te dane, Sean Power z City Index powiedział, że uwaga uczestników rynków będzie skierowana na dane o wielkości deficytu bilansu handlowego USA.

Rośnie cena Diageo po wcześniejszym spadku

Po czwartkowym spadku, w piątek cena Diageo rosła na londyńskim parkiecie.

Przed południem producent napojów zyskiwał na wartości 8 pkt., czyli 0,67 proc. W czwartek, spółka zakończyła notowania na poziomie 1195, czyli spadkiem o 4,6 proc. Bloomberg donosił, że 11 analityków oczekiwało wzrostu sprzedaży o 4.5 proc. Zamiast tego spółka poinformowała, że sprzedaż za sześć miesięcy wzrosła o 4 proc. Oczekiwano wzrostu zysku o

Reklama

6.5 proc., ale firma poinformowała, że wynik poprawił się o 2 proc. Te wyniki były przyczyną słabych notowań w czwartek. Szef spółki Paul Walsh

powiedział: "Pomimo słabości gospodarczej w większości państw Europy, nasz wynik za pierwsze półroczne zwiększa moje zaufanie do tego, że spółka utrzyma wzrost wyniku w całym finansowym roku 2010.

Rosną ceny w Hong Kongu

W trakcie dzisiejszych notowań rosły wyceny na rynku w Hong Kongu. Indeks Hang Seng zakończył dzień na poziomie 23121,06 pkt. czyli zwyżką o 1,3 proc. względem zamknięcia z poprzedniej sesji. Jak podaje Reuters ubiegłotygodniowy spadek tego indeksu o 4,5 proc. był największym od maja 2010 roku. Nastroje poprawiły plotki sugerujące, że jutrzejszy raport o inflacji nie będzie tak zły, jak się tego obawiano. Indeksowi pomogły zwyżki cen HSBC, Bank of China, ICBC oraz CCB. Ale indeks bankowy Hang seng stracił na wartości. Zyskiwały spółki z sektorów handlowego, przemysłowego i nieruchomości. Tencent, PetroChina, Esprit Holdings i China Mobile także zanotowały wzrost cen podnosząc główny indeks.

Tymczasem główny indeks w Szanghaju wzrósł o 2,54 proc.

Indeksy akcji rosną po rezygnacji Prezydenta Egiptu

Amerykańskie indeksy rynku akcji zyskały na wartości po informacji o rezygnacji ze stanowiska Prezydenta Egiptu Hosni Mubaraka. W ostatnim czasie rynki doświadczyły zwiększonej zmienności w związku niepokojami w Egipcie. Jednak wiadomość, że Mubarak postanowił ustąpić wsparła wyceny akcji i pomogła zakończyć drugi z rzędu tydzień wzrostu cen. Indeks S&P500 zyskał 0,55 proc. do poziomu 1329,15 pkt. Tymczasem indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 44 pkt. Pomimo wzrostu liczba akcji będących przedmiotem handlu na sesji była niższą od średniej dziennej z poprzedniego roku. W chwili, gdy Mubarak ogłosił swoją decyzję, znacząco zyskał sektor finansowy, a Bank of America wzrósł o 1,9 proc. W ubiegłym tygodniu ceny akcji wzrosły za sprawą informacji o możliwość przekazania części władzy w ręce Wiceprezydenta Omara Suleimana.

Rośnie cena Dialight, co ma wpływ na FTSE techMARK All-Share

W trakcie dzisiejszych notowań rośnie cena Dialight, co wspiera FTSE techMARK All-Share. Cena spółki wzrosła o 5p względem zamknięcia w piątek do poziomu 565p. To odpowiada zwyżce o 0,7 proc., brytyjskiego producenta diod LED, który opublikował raport za rok 2010, z którego wynika, ze zysk przed opodatkowaniem wyniósł 11,3 mln funtów. Jest to wartość wyższa od

5.3 mln funtów wypracowanych w roku 2009. Przychód za cały rok wyniósł

99.2 mln funtów, czyli był o 28,3 proc. wyższy od 77,3 mln funtów zanotowanych w roku 2009. "Satysfakcjonujące wyniki dają nam przekonanie do naszej strategii i perspektyw grupy na najbliższe lata" powiedział szef spółki Roy Burton.

Wyceny spółek wydobywczych pomagają w zwyżce indeksu FTSE100

Wzrosty cen spółek wydobywczych wspierają wartość indeksu FTSE100. W trakcie dzisiejszych notowań rosły ceny spółek wydobywczych i energetycznych takich jak BG Group, BHP Billiton i Xstrata. W południe cena tej ostatniej rosła o 1,12 proc. BG Group zyskiwał 12p, co odpowiadało zwyżce o 0.79 proc., a BHP Billiton zyskiwał 22p, a więc o

0.87 proc. Komentując te dobre zachowanie spółek wydobywczych Joshua Raymond z City Index powiedział, że stały za tym dane o wzroście chińskiego importu. "Każda informacja potwierdzająca utrzymujący się wzrost chińskiej gospodarki oraz mocny popyt na rynku metali zazwyczaj wywołuje wzrostową reakcję na cenach spółek wydobywczych i dzisiejsza reakcja nie jest inna".

City Index

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: wzrost cen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »