Reklama

Polska na drugim miejscu z najmniejszym bezrobociem

Polska na drugim miejscu w Unii Europejskiej z najmniejszym bezrobociem. Z danych biura statystycznego Eurostat wynika, że w lipcu bez pracy było 3,4 procent Polaków. To nieznaczna poprawa w porównaniu z danymi z lipca.

Bezrobocie w naszym kraju w sierpniu spadło o jedną dziesiątą punktu procentowego, w porównaniu z ostatnimi danymi.

Reklama

To pozwoliło Polsce zrównać się z Niemcami i wskoczyć z trzeciego miejsca na drugie w zestawieniu.

Dane Eurostatu różnią się od tych, które podaje Główny Urząd Statystyczny, bo inna jest metodologia liczenia. Według GUS-u, bezrobocie w Polsce w sierpniu wyniosło 5,8 procent.

Najniższe bezrobocie w Unii jest w Czechach - bez pracy jest 2,5 procent obywateli, największe w Grecji - ponad 19 procent. W całej Wspólnocie bezrobocie utrzymało się na tym samym poziomie co w lipcu - 6,8 procent.

Spadło natomiast, choć nieznacznie, bezrobocie wśród ludzi młodych, ale to wciąż duże wyzwanie, zwłaszcza na południu Europy - w Grecji przekroczyło 39 procent, w Hiszpanii i we Włoszech wyniosło ponad 30 procent.

Najmniej bezrobotnych wśród ludzi młodych jest w Niemczech - 6,2 procent, następnie w Czechach i Holandii. Polska w tym zestawieniu zajmuje 5. miejsce z bezrobociem wśród młodych na poziomie 9,7 procent.

Dowiedz się więcej na temat: rynek pracy | Eurostat | bez pracy | bezrobocie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »