Polska Spółka Gazownictwa chciała zmienić taryfę. Prezes URE odmówił

Urząd Regulacji Energetyki (URE) odmówił zatwierdzenia nowej taryfy Polskiej Spółce Gazownictwa. Jak wyjaśnił regulator, spółka zwróciła się o zgodę na podwyższenie opłat za usługi dystrybucji paliw gazowych. Prezes URE uznał taką zmianę za nieuzasadnioną.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) decyzją z 30 czerwca br. odmówił zatwierdzenia zmiany w taryfie dla usług dystrybucji paliw gazowych świadczonych przez Polską Spółkę Gazownictwa (PSG). Rzecznik prasowa URE Agnieszka Głośniewska wyjaśniła, że spółka miała zatwierdzoną taryfę, ale chciała ją zwiększyć. Prezes URE uznał, że byłoby to nieuzasadnione i odmówił zatwierdzenia zmiany.

Brak argumentów dla ustalenia nowej taryfy

Jak podano w decyzji, "w ocenie prezesa URE w toku przeprowadzonego postępowania administracyjnego przedsiębiorstwo w szczególności nie wykazało, aby przedmiotowy wniosek spełniał wymagania określone w art. 155 Kodeksu postępowania administracyjnego". 

Reklama

Zgodnie z treścią artykułu "decyzja ostateczna, na mocy, której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony".

Polska Spółka Gazownictwa jest operatorem systemu dystrybucyjnego gazu w Polsce. Kluczowym zadaniem spółki jest transport paliw gazowych siecią dystrybucyjną na terenie całego kraju do odbiorców końcowych oraz sieci innych operatorów lokalnych. PSG dystrybuuje gaz przez ponad 200 tys. km gazociągów. PSG zajmuje się też rozbudową, konserwacją oraz remontami sieci i urządzeń, pomiarami, jakości i ilości transportowanego gazu.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: URE | taryfy na gaz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »