Reklama

Premier Morawiecki w Davos: Polsce nie grozi recesja

- W Davos mówi się o recesji w USA, w Europie Zachodniej, ale nie mówi się o recesji w Polsce, ponieważ w tym i w kolejnym roku recesja nie powinna nastąpić - powiedział Polsat News premier Mateusz Morawiecki podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. - Sądzę, że wzrost gospodarczy będzie w okolicach 3 proc., może trochę więcej - dodał.

- Sytuacja budżetowa wygląda dobrze, czego potwierdzeniem jest wynik budżetu z kwietnia, kiedy zarejestrowaliśmy kilkumiliardową nadwyżkę. Uważam że w najbliższych miesiącach nie będzie problemu z budżetem, z emisją obligacji - podsumował szef rządu.

"Trzy silniki wzrostu gospodarczego świata trochę się zatarły"

Morawiecki, który przebywa w Davos na Światowym Forum Ekonomicznym, poinformował, że spotyka się tam z prezesami największych na świecie firm, takich jak Intel czy Google, które - jak mówił - "przyglądają się Polsce".

- Dla mnie najważniejsze jest, aby przyciągać nowe miejsca pracy. Właśnie po to, aby w Polacy mogli jak najwięcej zarabiać. Po to, aby jak najłagodniej przejść przez ten kryzys globalny, który gdzieś na horyzoncie już nie tylko majaczy, ale zbliża się do Stanów Zjednoczonych, do Europy, widać go także w Chinach - oświadczył.

Reklama

Według Morawieckiego te trzy obszary, "trzy silniki wzrostu gospodarczego świata trochę się zatarły i będą na pewno pracowały wolniej". - Stąd też współpraca z technicznie najwyżej postawionymi na świecie przedsiębiorcami jest dla nas szalenie ważna, bo Polacy to ambitny, bardzo zdolny naród. Chcemy pracować, chcemy tworzyć najwyższą wartość dodaną. I to się dzieje na naszych oczach. Cieszę się, że udaje się przyciągać znakomitych inwestorów do Polski - ocenił.

Premier przypomniał, że na poprzednim szczycie w Davos udało się przyciągnąć do Polski wielu inwestorów m.in. firmę farmaceutyczną Astra Zeneca. - Jestem przekonany, że tym razem po powrocie z Davos będziemy mogli za ładnych kilka tygodni ogłosić kolejne sukcesy inwestycyjne - zapewnił.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »