Reklama

Prezenty dla urzędników

Prezydent Warszawy będzie rozdawać pracownikom ratusza nagrody rzeczowe. "Życie Warszawy" przypomina, że otrzymują już oni premie, trzynastki i różnego rodzaju dodatki, które niemal podwajają pensję.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach prezydent może przyznać pracownikowi, za jego zgodą, nagrodę w formie świadczenia rzeczowego - postanowiła ostatnio prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ustanowiła więc w ten sposób kolejną, po nagrodach i trzynastej pensji, formę dowartościowania urzędników. "Życie Warszawy" wylicza, że w ratuszu jest dziś zatrudnionych 7,5 tysiąca osób. Średnia zarobków to nieco ponad 5 tysięcy złotych brutto.

Z urzędowych zestawień wynika, że najgorzej opłacaną grupą pracowników są gońcy, sprzątaczki i portierzy, których zarobki wahają się od 1120 do 1600 złotych. Większe widełki są przy stanowisku asystenta prezydenta. Może on zarobić od 1450 do 5 tysięcy złotych. Pensja dyrektora biura dochodzi do 5 tysięcy 600 złotych, a burmistrza - do blisko 6 tysięcy.

Reklama

Do tak wyliczonej kwoty dochodzi dodatek za wieloletnią pracę - od 5 do 20 procent - dodatek czy dodatek specjalny, który prezydent Warszawy może przyznać z tytułu czasowego zwiększenia liczby obowiązków. Na podstawie tego ostatniego urzędnik przez rok może dostawać uposażenie nawet o 75 procent wyższe. Oprócz pensji urzędnicy trzy razy w roku otrzymują nagrody pieniężne i raz trzynastkę przynależną budżetówce. Więcej w "Życiu Warszawy".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »