Producenci samochodów obniżyli indeks Nikkei225

W trakcie dzisiejszych notowań spadła wartość indeksu Nikkei225 za sprawą spółek przemysłu samochodowego. Citigroup obniżył rating największych producentów samochodów, co pogłębiło słabość indeksu. Nikkei zakończył dzień spadkiem o 0,5 proc. na poziomie 9719,70 pkt.

W trakcie dzisiejszych notowań spadła wartość indeksu Nikkei225 za sprawą spółek przemysłu samochodowego. Citigroup obniżył rating największych producentów samochodów, co pogłębiło słabość indeksu. Nikkei zakończył dzień spadkiem o 0,5 proc. na poziomie 9719,70 pkt.

Jednak Reuters zauważa, że skala obniżki indeksu była ograniczona za sprawą zainteresowania inwestorów spółkami budowlanymi i naftowymi w związku z ich zwiększoną aktywnością po trzęsieniu ziemi. Dodatkowo pomimo początkowego osłabienia indeks odrobił już dwie trzecie przeceny, jaka dotknęła rynek po trzęsieniu ziemi i tsunami. Nikkei 500 i Nikkei300 także zakończyły dzień spadkami: o 2,31 i 0,28 pkt. Wiadomość, że ubiegłotygodniowe trzęsienie ziemi w Japonii nie wyrządziło szkód pozwoliło w piątek podnieść indeks o 1,93 proc.

Rosną ceny banków z indeksu FTSE100 po raporcie ICB

Po publikacji raportu dotyczącego sektora bankowego banki okazały się głównym wsparciem dla indeksu FTSE100. Niezależna Komisja Bankowa (ICB) oceniła sektor i określiła, jak powinno wyglądać minimalizacja ryzyka w taki sposób, by zapobiec załamaniu się systemu i gdzie powinno się szukać ognisk zapalnych. W związku z tym, że zauważono, że podział na bankowość detaliczną i inwestycyjną może pomóc w umocnieniu sektora wobec wydarzeń gospodarczych, ICB będzie się tego domagać.

Reklama

Po opublikowaniu raportu wiele z najmocniejszych spółek indeksu FTSE100 to banki. Przed południem wycena Barclays wzrosła o 3,15 proc. RBS zyskał na wartości 2,62 proc. "Pełna separacja wraz z ograniczeniami wzajemnej własności, mogą stworzyć silną barierę ochronną dla systemu bankowości detalicznej wobec szoków zewnętrznych. Może to jednak oznaczać utratę części zysków bankowości uniwersalnej".

Cena GKN wzrosła po opublikowaniu dobrych wyników

Wycena GKN dziś rano mocno wzrosła za sprawą komunikatu zarządu dotyczącego okresu po 1 stycznia 2011 roku. Cena spółki wzrosła o 3,16 proc., co stawiało ją na czele pozytywnych zmian w indeksie FTSE100, a Barclays był tuż za nią zwyżkując o 3,15 proc. Wzrost wartości GKN pojawił się po opublikowaniu informacji, że sprzedaż w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła o 14 proc. do prawie 1,5 mld funtów.

Zysk spółki wyniósł 119 mln funtów, czyli był o 42 proc. wyższy niż przed rokiem. Komentując wyniki szef spółki Sir Kevin Smith powiedział: "GKN wykonał znaczący krok na przód w tym kwartale i oczekuję, że ta poprawa będzie kontynuowana...

Nasze cztery działy są dobrze przygotowane, by osiągać zadowalające efekty przy wysokim tempie wzrostu".

Pojawiło się kolejne trzęsienie ziemi w Japonii, ceny w Europie spadły, a FTSE utrzymał poziom

Kolejne trzęsienie zmieni w Japonii o sile 7.1 stopni w skali Richtera pojawiło się po ubiegłotygodniowym trzęsieniu i katastrofie miesiąc temu.

Po informacji o wstrząsie spadły ceny akcji na rynkach europejskich, a najgorszymi branżami były budowlanka i przemysł samochodowy. Wyceny spółek na kontynencie spadły z miesięcznego szczytu, a indeks Stoxx Europe 600 stracił na wartości 0,5 proc. W ubiegłym tygodniu indeks wzrósł o 0,6 proc. i osiągnął najwyższy poziom od 8 marca. Przed południem niemiecki DAX spadał o 0,62 proc., a francuski CAC-40 obniżył swoją wartość o 0,1 proc. W tym samym czasie FTSE100 zachowywał się mocniej i nie zmieniał wartości względem piątkowego zamknięcia. Jednymi z liderów były banki: RBS i Barclays.

City Index

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: samochod | producenci samochodów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »