Przegrupowanie u Kulczyka. Zmiany w zarządach Ciechu i Kulczyk Investments

Od piątku prezesem Ciechu - drugiego w Europie producenta sody kalcynowanej - przestanie być Dawid Jakubowicz. Z funkcji członka zarządu zrezygnował także Jarosław Romanowski. Obaj menedżerowie mają objąć stanowiska członków zarządu Kulczyk Investments - holdingu nadzorującego Ciech, który jest kontrolowany przez Sebastiana Kulczyka.

Grupa kapitałowa Ciech jest największą spółką holdingu Kulczyk Investments. KI posiada w niej pakiet kontrolny - 51,5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Do holdingu należą również obie Autostrady Wielkopolskie, BaseLinker - spółka integrująca platformy e-commerce w Polsce, produkująca m.in. sztuczne białko spółka biotechnologiczna Caravella, fundusz venture capital Manta Ray i odkrywkowa kopalnia złota w Namibii - QKR Corporation Ltd. We wszystkich tych podmiotach KI posiada od 20 do 58 proc. udziałów. 

Przetasowania pomiędzy spółkami

W opublikowanym komunikacie Ciech poinformował, że zgodnie z decyzją rady nadzorczej, przedsiębiorstwem pokieruje Kamil Majczak - od maja 2022 r. członek zarządu Ciechu, a wcześnie pracownik londyńskiego oddziału firmy audytorskiej PwC. Jest absolwentem Cambridge i warszawskiej SGH. 

Reklama

Nowym członkiem zarządu zostanie Marcin Puziak, który od lipca 2020 roku pełnił w Ciechu funkcję dyrektora ds. controllingu. Był jedną z osób odpowiedzialnych za realizację strategii CIECH na lata 2019-2021 oraz budowę nowej strategii na lata 2022-2024.

Jak wynika z raportu finansowego spółki, w ostatnim kwartale 2022 r. zysk netto Ciechu wyniósł 332,4 mln zł - najwięcej w historii grupy. Jest to o 470 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem 2021 r. i prawie o połowę (43 proc.) więcej od średniej prognoz analityków giełdowych. W całym 2022 r. Ciech zarobił na poziomie skonsolidowanym 566 mln zł.

CIECH

- - -
  • Otwarcie -
  • Max -
  • Min -
  • Kurs odniesienia -
  • Suma wolumenu -
  • Suma obrotów -
  • Widełki dolne -
  • Widełki górne -
Zobacz również: ITMTRADE BALTONA EKO

EW

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ciech SA | Sebastian Kulczyk | Holding
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »