"Puls Biznesu": Polowanie na piratów

W sieci roi się od serwisów nielegalnie oferujących najświeższe filmy czy sygnał programów TV. Piratów trudno ścigać za piractwo, ale jest pomysł, by dobrać im się do skóry za... pranie brudnych pieniędzy - donosi "Puls Biznesu".

Wpadło na to Stowarzyszenie Dystrybutorów Programów Telewizyjnych Sygnał. Jak tłumaczy jego prezes Jarosław Mojsiejuk, chodzi o odcięcie od pieniędzy piratów, przyjmujących opłaty lub zarabiających na reklamach w nielegalnych serwisach.

Skoro przepisy mówią, że trzeba przeciwdziałać wprowadzaniu do obrotu dochodów z przestępstwa - a jest nim czerpanie zysków z rozszczepiania sygnału - to uważamy, że ustawa o praniu pieniędzy ma tu zastosowanie - dowodzi Mojsiejuk.

Zapowiada też sprawdzenie, czy faktycznie tak jest - do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej i organów skarbowych trafi zawiadomienie Stowarzyszenia ws. jednego z serwisów.

Reklama

Jednak doradca prezesa NBP Andrzej Barcikowski ma wątpliwości, czy walkę z piractwem można podciągnąć pod tę ustawę, bowiem - jak dowodzi - jej ideą jest walka z przestępstwem polegającym na wprowadzania do obrotu pieniędzy pochodzących z przestępczej działalności.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: puls | Puls Biznesu | W Sieci | piractwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »