Reklama

Ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2022. Gdzie najwyższy procent?

Konta oszczędnościowe coraz częściej pozwalają zarobić ponad 6 proc. w skali roku. Jednak w lipcu nie nastąpiły żadne gwałtowne zmiany w tabelach oprocentowania. Pojawiło się za to kilka kont dla naszych milusińskich. Jakie banki mają najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe w sierpniu 2022?

W sierpniowym zestawieniu kont oszczędnościowych nadal najwyżej oprocentowanym rachunkiem jest Indeksowane Konto Oszczędnościowe oferowane przez Toyota Financial Services. To aż 7,05 procent w skali roku dzięki temu, że zgodnie z nazwą produkt indeksowany jest stawką WIBOR 3M. 

Teraz warto przypomnieć kilka zastrzeżeń - po pierwsze dotyczy to tylko zdeponowanych środków w wysokości do 100 tys. zł, gdyż powyżej tej kwoty oprocentowanie spada o 3 pkt. procentowe. 

I ważna uwaga - na początku każdego miesiąca pobierana jest opłata 30 zł, jeżeli w poprzednim zleciliśmy jakąkolwiek, choćby drobną wypłatę z konta. Jeśli nie, opłata jest zwracana w kolejnym miesiącu 10. dnia roboczego. Poza tym rachunek jest całkowicie zdalny.

Reklama

Ranking kont oszczędnościowych. W sierpniu Pekao tuż za liderem

Na drugim miejscu znalazły się konta Banku Pekao SA, głównie dzięki wzrostowi promocyjnego oprocentowania do 7 proc. Trzeba jednak pamiętać, że dotyczy ono pierwszych sześciu miesięcy funkcjonowania konta. 

Na tym samym poziomie zwrotu z oszczędności znalazły się aż trzy rachunki: Konto Oszczędnościowe, Konto Oszczędnościowe Premium oraz Mój Skarb. To ostatnie (ciekawostka) przeznaczone jest dla osób poniżej 18. roku życia.

Trzy banki z oprocentowaniem 6,5 procent

Na trzecim stopniu podium lokuje się mBank, którego konto oszczędnościowe Moje Cele oferuje oprocentowanie aż 6,5 procent. Niestety, nie nacieszymy się nim zbyt długo - tylko przez trzy miesiące. Poza tym, aby uzyskać oprocentowanie 6,5 procent należy otworzyć też rachunek osobisty i  zadbać, by w danym miesiącu suma wpływów na Moje Cele była większa od sumy obciążeń o minimum 100 zł. I standard coraz powszechniejszy - jeden przelew w miesiącu z Moich Celów na ROR jest za darmo, ale za każdy kolejny bank pobierze niemałą prowizję.

Podobne oprocentowanie w skali roku (6,50 proc.) oferują od lipca także GETIN Bank i ING Bank.

PKO zawalczył o oszczędności młodych Polaków

Do tej pory wiele osób twierdziło, że PKO BP jest bankiem dla wykluczonych cyfrowo ludzi starszego pokolenia. Takich, którzy lubią przyjść do oddziału i raczej nie łapią się na technologiczne i finansowe nowinki. Tymczasem bank zaproponował swoim klientom w wieku 13-18 lat tzw. Pierwsze Konto Oszczędnościowe. Co bardzo istotne, oprocentowanie na tym koncie wynosi 4 proc., a zatem o 0,5 puntu procentowego więcej, niż na standardowym koncie oszczędnościowym dla dorosłych. Widać, że bank postanowił zawalczyć o młodzież.

Nie wiadomo, czy w segmencie produktów oszczędnościowych o cokolwiek powalczy natomiast Bank Pocztowy. Oprocentowanie jego konta oszczędnościowego wynosi wciąż zaledwie 0,01 proc. Przy czym nawet nie można oskarżyć banku o mijanie się z prawdą. To naprawdę jest konto oszczędnościowe, zważywszy na to, że standardowy rachunek w tym banku w ogóle nie jest oprocentowany.

Najlepsze konta oszczędnościowe - sierpień 2022

BankProduktOprocentowanieUwagi
Toyota Financial ServicesIndeksowane konto oszczędnościowe7,05 %Do 100 tys. zł
Bank Pekao SAKonto Oszczędnościowe, Konto Oszczędnościowe Premium, Mój Skarb7,00 %Przez 6 miesięcy
mBankMoje Cele6,50 %Do 20 tys. zł (na 3M)
GETIN BankNowe środki na EKO6,50 %Do 400 tys. zł (trzeba posiadać konto osobiste)
ING BankOtwarte Konto Oszczędnościowe BONUS6,50 %Do 200 tys. zł (przez 3 miesiące)
Bank MilleniumKonto Oszczędnościowe Profit6,00 %62 dni
Nest BankNest Oszczędności i BIZnest Oszczędności6,00 %Do 100 tys. zł (przez 2 miesiące)
Citi HandlowyKonto SuperOszczędnościowe5,50 %Do 20 tys. zł
ING BankOtwarte Konto Oszczędnościowe5,00 %3 miesiące i kapitalizacja po 3 miesiącach
Alior BankKonto MegaOszczędnościowe  5,00 % Jednorazowy miesięczny wpływ 2 tys. zł 
Alior BankKonto Oszczędnościowe 5,00 % 12 miesięcy, do 6 tys. zł
Santander Consumer Bank  -5,00 % Nadwyżka ponad 200 tys. zł oprocentowana 2 %
Aion Bank Aion Oszczędności 5,00 %dla planu cenowego All Inclusive
PKO BPPierwsze Konto Oszczędnościowe4,00%Do 30 listopada 2022 roku do 10 tys. zł (1% ponad 10 tys. zł , dodatkowo 2%  za systematyczne wpłaty od 20 zł do 1000 zł i brak wypłat przez kolejne 3 miesiące KONTO DLA KLIENTÓW W WIEKU OD 13-18 LAT 
PKO BPKonto Oszczędnościowe PLUS 3,50 % 60 dni
BNP Paribas Konto Lokacyjne 1,00 %  
BFF BankRachunek depozytowy0,50 % 
Bank Pocztowy 0,01 %  
Inteligo 0,01 %  

Krzysztof Maciejewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »