Reklama

Rosną wyceny spółek z rynku nieruchomości i liderują zwyżkom indeksu FTSE100

W trakcie dzisiejszego poranka liderami wzrostu wśród spółek z indeksu FTSE100 były przedsiębiorstwa branży nieruchomości. Wycena Land Securities wzrosła o 7,22 proc. względem wczorajszego zamknięcia, co sprawiło, że był to największy skok ceny z setki indeksu.

Na drugim miejscu uplasował się British Land, którego cena wzrosła o prawie 6 proc., a trzecią lokatę zajął Hammerson zyskujący 4.65 proc. Taka poprawa notowań miała związek z publikacją przez Land Securities raportu finansowego za kwartał zakończony 31 marca 2011 roku. Zysk przed opodatkowaniem wzrósł o 14,8 proc. względem analogicznego okresu roku ubiegłego i osiągnął wartość 1,2 mld funtów.

Reklama

Zysk netto wzrósł o ponad 9 proc. do 272,7 mln funtów. Komentując te wyniki, szef Land Securities Francis Salway powiedział: "Podtrzymujemy naszą opinię, że nasze rynki znajdują się w fazie wzrostu i oczekujemy szczególnie dobrych wyników powierzchni londyńskich".

Protokół w posiedzenia Banku Anglii wskazał na znany układ głosów

Te same trzy osoby z Komitetu Polityki Monetarnej (MPC) głosowały za podwyżką stóp procentowych. Andrew Sentance (za wzrostem o 50 pkt. bazowych), Spencer Dale i Martin Weale (za wzrostem o 25 pkt. bazowych) oczekiwali podwyżki stóp procentowych z poziomu 0,5 proc., lecz sześciu pozostałych członków komitetu postanowiło zagłosować za utrzymaniem dotychczasowego poziomu stóp. Wielu inwestorów spogląda teraz na najbliższe czerwcowe posiedzenie MPC i zastanawia się, czy ostatnie publikacje będą miały wpływ na rozkład głosów.

Wskaźnik cen CPI wzrósł do 4,5 proc. Andrew Sentance był osamotnionym orędownikiem wzrostu stóp procentowych, do chwili, gdy dołączyli do niego Spencer Dale i Martin Weale. Jednak opuszcza on teraz komitet i będzie zastąpiony przez ekonomistę Goldman Sachs Bena Broadbenta. Joshua Raymond z City Index komentując tą zmianę stwierdził, że "prawdopodobnie Broadbent będzie mniej jastrzębi on Sentance'a". Dodał on, że "Będzie ważne, jak jego pojawienie się w MPC wpłynie na układ głosów, by ocenić możliwą datę pierwszej podwyżki stóp procentowych".

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »