Reklama

Sellin: Dekoncentracja własności kapitałowej w mediach - konieczna

Dekoncentracja własności kapitałowej w mediach jest konieczna, bo w Polsce w ostatnim ćwierćwieczu popełniono poważne błędy na rynku prasowym - ocenił w środę w TVP Info wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Zapowiedział, że projekt ustawy pojawi się jesienią.

Sellin powiedział, że dekoncentracja własności kapitałowej w mediach "jest konieczna, ponieważ w Polsce w ostatnim ćwierćwieczu popełniono poważne błędy - zwłaszcza na rynku prasowym". Zapowiedział, że ustawa dotycząca tej kwestii pojawi się jesienią i jest opracowywana w resorcie kultury.

Reklama

- Dopuściliśmy do sytuacji, w której niektóre podmioty zagraniczne - w tym konkretnie niemieckie - mają niepokojąco duży udział, jeśli chodzi o własność prasy w Polsce - zaznaczył wiceminister.

Dodał, że żadne poważne państwo europejskie sobie na coś takiego nie pozwala. Wymienił w tym kontekście Niemcy, Francję, Wielką Brytanię i Włochy. - Zacznijmy sami siebie traktować poważnie i uznajmy, że to nie jest zdrowa sytuacja; Polska powinna trzymać się standardów, których pilnują poważne kraje Unii Europejskiej - podkreślił wiceminister.

- Zresztą takie są też zalecenia prawodawstwa UE i Rady Europy, żeby pilnować pluralizmu - nie tylko treści, ale również pluralizmu właścicielskiego - zaznaczył Sellin.

Dowiedz się więcej na temat: media

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »