Reklama

Sondaż: Dwie trzecie Niemców chce ograniczyć ogrzewanie zimą

Według badań dwie trzecie Niemców jest chętnych do ograniczenia ogrzewania zimą. W zamian są gotowi sięgnąć po ciepłe swetry i koce.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

Jak podała w środę 20 lipca w Osnabrueck Niemiecka Fundacja Ochrony Środowiska DBU, aby uniezależnić kraj od rosyjskich dostaw energii, 65 procent Niemców jest gotowych ograniczyć ogrzewanie mieszkań zimą. W zamian sięgną po ciepłe swetry i koce. Sondaż na zlecenie fundacji przeprowadził instytut demoskopijny Forsa.

Według badania kobiety częściej biorą takie rozwiązanie pod uwagę (68 proc.) niż mężczyźni (61 proc.). Największą akceptację sygnalizują osoby w wieku od 18 do 29 lat (73 proc.), mniejszą osoby w grupie wiekowej 30-59 lat (62 proc.).

Reklama

W badaniu wzięła udział reprezentacyjna grupa 1000 osób powyżej 18. roku życia oraz grupa 1000 osób będących właścicielami mieszkań lub domów.

Domy sprzed 1977 roku

Według sekretarza generalnego DBU Alexandra Bonde sektor budowlany jest "kluczowy w rozwiązaniu problemu z zakresu polityki energetycznej". Niemalże połowa budynków została wzniesiona przed 1977 rokiem, zatem na długo przed tym, zanim weszło w życie rozporządzenie o obowiązku ocieplania dachów ścian i stropów piwnic w Niemczech. - Musimy się zabrać za stare zasoby budowlane - powiedział Bonde. Przy tym nacisk kładziony jest na efektywność energetyczną, oszczędność energii i rozwój energii odnawialnych.

(EPD/jar), Redakcja Polska Deutsche Welle

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »