Spada wartość funta

W trakcie dzisiejszych poranny notowań funt tracił 0,8 proc. względem dolara po informacji o wzroście poparcia w sondażach dla Liberalnych Demokratów co sprawia, że zwiększają się szansę na rząd koalicyjny, co z kolei mogłoby utrudnić podjęcie trudnych decyzji dotyczących redukcji deficytu budżetowego.

W trakcie dzisiejszych poranny notowań funt tracił 0,8 proc. względem dolara po informacji o wzroście poparcia w sondażach dla Liberalnych Demokratów co sprawia, że zwiększają się szansę na rząd koalicyjny, co z kolei mogłoby utrudnić podjęcie trudnych decyzji dotyczących redukcji deficytu budżetowego.

Wg najnowszego sondażu YouGov opublikowanego przez Sun, partia liberałów cieszy się poparciem 33 proc. ankietowanych wobec 32 proc. przypadających na Partię Konserwatywną oraz 26 proc. na Partię Pracy. Ocenia się, że na wartość waluty wpływa także efekt oskarżeń wobec Goldman Sachs.

W ubiegłym tygodniu funt osiągnął poziom 1,55 dolara, ale dziś jest notowany po 1,5212. Obecnie waluta znajduje się poniżej średniej z ostatnich 50 dni, która wynosi 1,5265.

Maciej Leściorz

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

Reklama

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: city | porady | funt brytyjski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »