Reklama

Spadek wartości funta

W ramach posesyjnych notowań na platformach elektronicznych notowano spadek wartości funta do dolara w związku z zagrożeniem wyłonienia parlamentu bez jednopartyjnej większości.

W ramach posesyjnych notowań na platformach elektronicznych notowano spadek wartości funta do dolara w związku z zagrożeniem wyłonienia parlamentu bez jednopartyjnej większości.

We wczorajszych notowań już po zamknięciu regularnej sesji w USA notowano spadek wartości funta do dolara. Reuter wskazywał na spadek ceny funta w stosunku do dolara o 0,9 proc. Elsa Lignos strateg walutowy z RCB powiedziała, że obawy wobec waluty wywołane są przez sondaże wyborcze.

"Sondaże wskazują na stabilizujące się drugie miejsce na Liberalnych Demokratów, co jest odbierane przez inwestorów negatywnie". Mimo to, funt umocnił się względem euro, które stracił 0,1 proc. i jest notowano po 86,6p. Popularność Liberalnych Demokratów w związku z nadchodzącymi wyborami 6 maja sprawia, że rośnie niebezpieczeństwo wyłonienia parlamentu bez jednopartyjnej większości. To utrudni parlamentowi osiągnięcie porozumienia w sprawie koniecznych cięć budżetowych.

Reklama

Kinga Zych

Sprawdź bieżące notowania walut na naszych stronach

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »