Reklama

Sprzedaż detaliczna w eurolandzie w lutym spadła o 0,3 proc. mdm

Sprzedaż detaliczna w strefie euro w lutym 2013 r. w ujęciu miesiąc do miesiąca spadła o 0,3 proc., a miesiąc wcześniej wzrosła o 0,9 proc, po korekcie - poinformował Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej.

Analitycy spodziewali się, że sprzedaż w ujęciu miesięcznym spadnie o 0,4 proc.

Reklama

Sprzedaż detaliczna rok do roku spadła w eurolandzie w lutym o 1,4 proc., po spadku w poprzednim miesiącu o 1,9 proc., po korekcie. Tu spodziewano się spadku o 1,2 proc.

W 27 krajach UE sprzedaż detaliczna pozostała bez zmian miesiąc do miesiąca, wobec wzrostu o 0,8 proc. poprzednio, po korekcie. Rok do roku sprzedaż spadła o 0,2 proc. po spadku miesiąc wcześniej o 1,2 proc., po korekcie - podał Eurostat.

- - - - -

Eurostat: Sprzedaż detaliczna w Polsce w lutym wzrosła o 2,4 proc. rdr

05.04. Warszawa (PAP) - Sprzedaż detaliczna w Polsce w lutym 2013 roku wzrosła o 2,4 proc. rok do roku, po spadku o 0,9 proc. w ujęciu rocznym w styczniu, zaś w ujęciu miesięcznym wzrosła o 0,8 proc. - podał w piątek Eurostat.

Dane roczne zostały skorygowane o liczbę dni roboczych, zaś dane miesięczne są odsezonowane.

Dane Eurostatu obejmują także najmniejsze firmy, zatrudniające poniżej 10 pracowników, czyli w tym przypadku małe, rodzinne sklepy, a z kolei nie biorą pod uwagę sprzedaży samochodów. To właśnie małe sklepy mogą notować spadki sprzedaży, a dane GUS odzwierciedlają w dużej mierze postępującą koncentrację w handlu detalicznym (wzrost sprzedaży w dyskontach i supermarketach).

Według GUS sprzedaż detaliczna w Polsce w lutym spadła o 0,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku, a miesiąc do miesiąca spadła o 2,6 proc.

Dowiedz się więcej na temat: strefa euro | sprzedaż detaliczna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »