Reklama

Stopa bezrobocia w grudniu 2022 roku. GUS podał dane

​Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w grudniu 2022 roku 5,2 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS). Choć wskaźnik okazał się nieznacznie wyższy od listopadowego, to nadal jest jednym z najniższych w historii.

Z ostatecznego odczytu stopy bezrobocia rejestrowanego w Polsce za grudzień 2022 r. wynika, że ten pokrywał się ze wstępnymi danymi i wyniósł 5,2 proc. Jest to wynik wyższy od tych, które przyniosły wrzesień, październik oraz listopad ub.r. - w każdym z tych miesięcy było to 5,1 proc.

Rekordowo niskie bezrobocie

Na polskim rynku pracy nadal odnotowywane są najniższe wartości stopy bezrobocia od co najmniej 30 lat. Grudniowy wskaźnik pokrywa się z tym, który GUS obserwował w okresie od maja do sierpnia 2022 r. - wówczas przez cztery miesiące również wynosił on 5,2 proc.  

Wraz ze wzrostem stopy bezrobocia wzrosła również liczba osób zarejestrowanych w urzędach pracy - z 800,2 tys. w listopadzie do 812,3 tys. w grudniu.

Reklama

Jednocześnie liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych wzrosła o 11,4 proc. rok do roku - z 101,4 tys. osób w grudniu 2021 r. do 113 tys. na koniec ubiegłego roku. W grudniu 2022 r. dłużej niż rok pozostawało bez pracy 328,7 tys. osób., co jest spadkiem względem analogicznego miesiąca 2021 r. o 23,2 proc. (wówczas było to 427,5 tys. osób). 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: stopa bezrobocia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »