System kaucyjny odroczony. "Zasad gry nie zmienia się w końcówce meczu"

System kaucyjny wjedzie w życie z opóźnieniem
System kaucyjny wjedzie w życie z opóźnieniem Arkadiusz Ziolek / East News, materiały prasowe, ZwrotkaPUSTE
  • Opóźnienie wdrożenia systemu kaucyjnego do 1 października 2025 roku jest niekorzystne finansowo dla operatorów, takich jak ZWROTKA S.A., ponieważ generuje koszty związane z utrzymaniem zespołu i systemu IT, bez możliwości uzyskania przychodów w tym okresie. 
  • Chaos legislacyjny i brak stabilności przepisów wywołują dezorientację wśród przedsiębiorców i konsumentów, co spowalnia przygotowania do wdrożenia systemu oraz obniża zaufanie do obowiązującego prawa. 
  • System kaucyjny w Polsce ma być oparty na konkurencji między operatorami - zdaniem dr Krzysztofa Hornickiego to korzystne rozwiązanie, bo daje wybór przedsiębiorcom i handlowcom, zwiększając konkurencyjność na rynku i poprawiając jakość usług. 
  • Brakuje odpowiedniej kampanii informacyjnej, która wyjaśniłaby konsumentom zasady zwrotu opakowań, w tym np. obowiązek zachowania ich oryginalnego kształtu.

Zobacz również:

    Zobacz również:

      Zobacz również:

        Zobacz również:

          "Wydarzenia": Wakacje od składek ZUSPolsat News
          Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?