Reklama

Tempo wzrostu PKB nie zaskoczy

- Tempo wzrostu PKB w III kw. było przynajmniej na poziomie z II kw - powiedziała we wtorek Halina Dmochowska, wiceprezes GUS.

"Z danych zebranych za 3 miesiące oceniamy, że tempo wzrostu gospodarczego w III kwartale utrzymało się i było przynajmniej takie, jak w drugim kwartale" - powiedziała na konferencji.

Reklama

Według danych GUS wzrost PKB II kw. 2010 roku wzrósł o 3,5 proc. rdr po wzroście w I kw. o 3,0 proc.

"Szacujemy to wstępnie (PKB w III kw. - PAP) na podstawie twardych danych od strony produkcji. Wzrost produkcji przemysłowej utrzymał się na wysokim i stabilnym poziomie. Trzeci kwartał przyniósł wzrost produkcji w budownictwie, obserwowany był także wzrost w usługach: łączność, transport, magazynowanie" - powiedziała Dmochowska.

"Poprawa koniunktury w handlu pokazuje, że wzrost popytu konsumpcyjnego może się utrzymać, 3,5 proc. (wzrostu PKB w III kw. - PAP) nie jest zagrożone, istnieje margines związany z dynamiką inwestowania" - dodała.

Wiceprezes GUS podkreśliła także, że wiele wskazuje, iż w całym 2010 roku utrzyma się umiarkowany i stabilny wzrost gospodarczy.

Dowiedz się więcej na temat: tempo | wzrosty | wzrost PKB | GUS | PKB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »