TVP z umową z Chińską Telewizją Centralną CCTV
Telewizja Polska SA podpisała deklarację współpracy z Chińską Telewizją Centralną (CCTV). Umowa przewiduje m.in. wymianę informacji programowych i korporacyjnych, możliwość uczestniczenia w festiwalach, targach i konkursach organizowanych przez każdą ze stron, wzajemną pomoc przy wizytach roboczych ekip telewizyjnych, a także wzmocnienie wymiany i sprzedaży pozycji programowych.
Umowę w warszawskiej siedzibie Telewizji Polskiej podpisali Marian Zalewski, członek zarządu TVP i Wei Dichun, wiceprezes CCTV.
CCTV (China Central Television), istniejąca od 1958 roku, to jedyna naziemna telewizja w Chinach, docierająca do 98,64 proc. ludności tego zamieszkanego przez ponad 1 mld 350 mln osób kraju.
Dysponuje ona siecią 25 kanałów publicznych i 17 płatnych (w tym siedmioma kanałami międzynarodowymi, m.in. angielskim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim i arabskim, które docierają do około 134 mln osób poza Chinami). Nadawca ten dysponuje siecią 80 korespondentów w całym świecie (w tym od roku 2012 - w Warszawie) i współpracuje z ponad 240 organizacjami medialnymi w 140 krajach.
W zeszłym roku Telewizja Polska emitowała siedem filmów wyprodukowanych przez CCTV; tyle samo polskich, pozyskanych od TVP, pokazał chiński partner. Oprócz tego TVP sprzedał w ostatnich latach CCTV licencje na emitowanie 16 filmów fabularnych (m.in. "Katynia", "80 milionów", "Ediego", "Joanny", "Wenecji", "Małej Moskwy", "Skrzydlatych świń", "Bez wstydu", "Jutro idziemy do kina"), siedmiu seriali ("Magiczne drzewo", "Londyńczycy", "Głęboka woda", "Chichot losu", "Rezydencja", "Dom nad rozlewiskiem") i dwóch filmów dokumentalnych ("Czarnobyl", "Sekrety miłości") oraz spektaklu muzycznego "Siedem bram Jerozolimy".
Dzięki dotychczasowej współpracy obu nadawców na festiwalach filmowych i telewizyjnych w Chinach tylko w tym roku gościć będzie prawie 30 polskich fabuł i dokumentów.
źródło: TVP
Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze