Reklama

Ubezpieczenie za spadający meteoryt

Właściciel domu, na który spadnie meteoryt nie dostanie ubezpieczenia. Na odszkodowanie mają natomiast szanse osoby, które osobiście ucierpią w takiej sytuacji - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej Aleksander Daszewski z biura Rzecznika Ubezpieczonych.

Ekspert wyjaśnia, że warunki ubezpieczeń nieruchomości nie obejmują tak nadzwyczajnych zdarzeń, jak upadek meteorytu. Aleksander Daszewski dodaje, że istnieją ubezpieczenia od szkód wyrządzanych przez spadające samoloty, więc nie ma przeszkód, żeby firmy zaczęły oferować ubezpieczenie od meteorytów.

Reklama

Okazuje się jednak, że rany lub lub śmierć spowodowane meteorytem byłyby podstawą do wypłaty odszkodowania. Taka sytuacja wpisuje się w warunki ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków.

Deszcz meteorytów spadł na Ural w Rosji. Ok. 500 osób odniosło obrażenia. Uszkodzone zostały dachy budynków.

- - - - - - -

Do 950 wzrosła liczba osób poszkodowanych w wyniku deszczu meteorytów w Rosji. Wśród rannych są również dzieci. Kosmiczne kamienie spadły w rejonie Uralskiego Okręgu Federalnego.

Deszcz meteorytów powstał w wyniku eksplozji kosmicznego obiektu o masie kilkudziesięciu ton. Fala uderzeniowa i spadające na ziemię odłamki uszkodziły ponad 300 domów. Wypadające szyby z okien poraniły wiele osób, w tym dzieci.

Astronomowie ostrzegają, że podobna sytuacja może się powtórzyć. Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin oświadczył, że ani Rosja, ani USA nie są w stanie odeprzeć ataku z kosmosu, dlatego konieczne jest stworzenie wspólnego systemu ochrony naszej planety. Ministerstwo do spraw nadzwyczajnych sytuacji apeluje do Rosjan, aby w przypadku znalezienia fragmentu meteorytu nie podchodzili do niego i wezwali policję.

Dowiedz się więcej na temat: ubezpieczenie | ubezpieczony | ubezpieczenia | meteoryty | meteoryt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »