Reklama

W 2011 musimy wykupić 60,7 mld zł długu

Według stanu na koniec maja 2011 roku poziom krajowego długu rynkowego wzrósł do 530,7 mld zł z 499,3 mld zł na koniec grudnia 2010 roku - poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

MF podało również, że w okresie styczeń-maj miał miejsce wzrost zadłużenia w bonach o 4,1 mld zł, a udział bonów w SPW na rynku krajowym wyniósł 6,0 proc.

W maju 2011 r. średnia zapadalność długu kształtowała się na poziomie 5,18, co oznacza niewielki spadek w stosunku do stanu na koniec 2010 r.

Według danych na koniec maja w 2011 roku do wykupu pozostaje dług o wartości 60,7 mld zł - poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

W tym bony skarbowe: 15,9 mld zł, obligacje na rynku krajowym: 43,5 mld zł oraz obligacje oraz kredyty na rynkach zagranicznych: 1,3 mld zł.

Reklama

Z informacji MF wynika, że dokonano odkupu SPW zapadających w 2011 r.:

- obligacji OK0711: 2,6 mld zł (13 proc. pierwotnego zadłużenia),

- obligacji WZ0911: 2,3 mld zł (12 proc. pierwotnego zadłużenia).

Wartość środków przekazywanych z budżetu z tytułu wykupu i obsługi SPW oraz transferów do OFE wyniesie w czerwcu łącznie około 5,5 mld zł - poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie. Z tego transfery do OFE wyniosą 0,9 mld zł.

MF przewiduje, że w czerwcu, według daty rozliczenia, nastąpi spadek zadłużenia w bonach skarbowych w przedziale od 1,5 mld zł do 3,0 mld zł - poinformował resort w komunikacie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »