W czwartek kolejna edycja Dyplomatycznego Otwarcia Roku. "Dialog między władzą, biznesem i dyplomacją"

Rok 2024, według zapowiedzi ekonomistów, ma przynieść ożywienie gospodarcze. Dla Krajowej Izby Gospodarczej (KIG) to czas na intensyfikację współpracy z dotychczasowymi partnerami, również z przedstawicielami misji dyplomatycznych, w celu promocji polskiej gospodarki i wprowadzania polskich firm na nowe rynki zagraniczne. 15 lutego na zaproszenie KIG przedstawiciele władz państwowych, samorządu terytorialnego, korpusu dyplomatycznego oraz przedsiębiorców i instytucji spotkają się w Centrum Olimpijskim podczas Dyplomatycznego Otwarcia Roku 2024. Partnerem wydarzenia jest Interia.

15 lutego już po raz kolejny przedstawiciele władz państwowych, samorządu terytorialnego, korpusu dyplomatycznego oraz przedsiębiorców i instytucji spotkają się na zaproszenie Krajowej Izby Gospodarczej, w Centrum Olimpijskim podczas Dyplomatycznego Otwarcia Roku 2024.

Dyplomatyczne Otwarcie Roku to już tradycyjna inicjatywa Krajowej Izby Gospodarczej, "która tworzy mniej formalną przestrzeń na spotkania i dialog między władzą, biznesem i dyplomacją" - wskazuje Izba. - Jest to inicjatywa o tyle cenna i istotna, że polski eksport niezmiennie należy do głównych motorów naszego życia gospodarczego - wskazują organizatorzy.

Reklama

Rok 2024 ma przynieść ożywienie. Potrzeba więcej międzynarodowej współpracy

Ekonomiści zapowiadają rok 2024 jako czas wzmocnienia gospodarczego. Bank Światowy prognozuje, że polski PKB wzrośnie o 2,6 procent. - Dla Krajowej Izby Gospodarczej jest to też czas na intensyfikację współpracy z dotychczasowymi partnerami, również z przedstawicielami misji dyplomatycznych akredytowanych w Polsce w celu promocji polskiej gospodarki i wprowadzania polskich firm na nowe rynki zagraniczne - zapowiadają eksperci KIG.

- Potencjał polskiej gospodarki powinien wyrażać się przede wszystkim w zdolności do współpracy, zarówno tej wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Dyplomatyczne Otwarcie Roku to dobra okazja żeby pokazać możliwości naszej gospodarki, zaprezentować ją naszym zagranicznym partnerom. Polski przedsiębiorca wielokrotnie już dał się poznać jako ten, który wyprzedza światowe trendy i łatwo adaptuje się do zmian. Nasze firmy nie tylko są w awangardzie rozwoju, ale zasługują na to, żeby ich głos był słyszalny na innych kontynentach - mówi Marek Kłoczko, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

Nowy rząd, nowe otwarcie

- Rok 2023 był kluczowy pod wieloma względami. Zmiana rządu w Polsce i deklaracje koalicji rządowej o nowym otwarciu w relacjach zagranicznych, zwłaszcza z Unią Europejską. Z drugiej strony wciąż odczuwamy skutki ostatnich kryzysów i wojny u naszego sąsiada. Nowe warunki wymagają nowej wizji dla całej polskiej gospodarki. Patrzymy w przyszłość z optymizmem, ale nawet optymizm nie zwalnia nas z podejmowania nowych wyzwań - mówi Jerzy Drożdż, dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą w KIG.

Jak wskazują organizatorzy, dzięki wydarzeniu, poprzez prezentację polskiej gospodarki i potencjału polskich miast i regionów, jego uczestnicy mogą przekonać się o możliwościach współpracy z polskimi partnerami. Dyplomatyczne Otwarcie Roku stanowi również okazję do zaprezentowania walorów turystycznych, kulturalnych, a przede wszystkim potencjału inwestycyjnego Polski. "Szczególnie cenna jest w tym zakresie ścisła współpraca z samorządami, która ma na celu rozwój regionalnej przedsiębiorczości oraz zachęcanie lokalnych firm do prowadzeniem biznesu na rynkach zagranicznych" - wskazuje KIG.

- Dyplomatyczne Otwarcie Roku 2024 to znakomita coroczna okazja do dyskusji w tak szerokimi znamienitym gronie o międzynarodowej współpracy gospodarczej, realizowanej na wielu poziomach przez wiele różnych podmiotów, w tym jednostki samorządu terytorialnego - uważa prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, partner strategiczny wydarzenia. - To spotkanie, które daje możliwość bliższego poznania się, wymiany poglądów i doświadczeń. Warto tu być i wziąć w nim aktywny udział - dodaje.

Dyplomatyczne Otwarcie Roku zostało objęte honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych oraz Ministra Aktywów Państwowych, a także Ministerstwa Rozwoju i Technologii i Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Interia jest partnerem wydarzenia.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »