Reklama

W Krakowie otwarto pierwszy sklep socjalny

Pierwszy w Krakowie sklep socjalny „Dobry Sklep” otwarto dziś przy ul. Siemaszki 31. Ze wsparcia placówki mogą korzystać osoby w trudnej sytuacji życiowej, mające skierowanie z MOPS-u - poinformował urząd miasta. Sklep prowadzony jest przez Bank Żywności w Krakowie na podstawie umowy z Gminą Miejską Kraków. Podpisana umowa obowiązuje strony do marca 2025 roku. Do korzystanie ze sklepu uprawnione są osoby których dochód nie przekracza 1 552 zł netto dla osoby samotnej i 1200 zł netto dla osób w rodzinie.

BIZNES INTERIA na Facebooku i jesteś na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami

W Krakowie otwarto pierwszy sklep socjalny

Pierwszy w Krakowie sklep socjalny "Dobry Sklep" otwarto w poniedziałek przy ul. Siemaszki 31. Ze wsparcia placówki mogą korzystać osoby w trudnej sytuacji życiowej, mające skierowanie z MOPS-u - poinformował urząd miasta.

Dochód uprawnionych do skorzystania ze sklepu nie może przekraczać 200 proc. kryterium dochodowego, o którym jest mowa w ustawie o pomocy społecznej. W przypadku osób samotnie gospodarujących to kwota 1 552 zł netto, a w przypadku osób w rodzinie to 1200 zł netto.

Reklama

Każda z osób, która ma uprawnienia do korzystania ze sklepu, otrzyma imienną kartę z numerem PIN do wykonywania transakcji. Na karcie będą zapisane punkty przyznane na dany miesiąc, które można wykorzystać przez okres 30 dni od daty aktywowania ich na karcie.

Kryterium dochodowe

Każdej z grupy produktów będą przyporządkowane punkty oznaczające ich wartość, np.1 kg warzyw lub owoców - 10 punktów, pieczywo - 10 punktów, nabiał i jaja - 20 punktów, olej - 30 punktów, cukier i słodycze - 30 punktów.

Szczegółowa tabela punktów będzie dostępna na terenie sklepu socjalnego. Niewykorzystane punkty nie będą przechodzić na kolejny okres i nie podlegają wymianie na środki pieniężne.

W "Dobrym Sklepie" będzie można nieodpłatnie otrzymać artykuły spożywcze maksymalnie dwa razy w tygodniu, w okresie wskazanym na skierowaniu. W placówce mają być organizowane bezpłatne warsztaty edukacyjne również dla lokalnej społeczności w zakresie zdrowego żywienia.

"Uruchomienie tego sklepu jest poszerzeniem oferty pomocy dla mieszkańców naszego miasta, którzy są w trudnej sytuacji życiowej i mają trudności z racjonalnym wykorzystywaniem przyznanej pomocy finansowej. Pracownicy sklepu będą także pomagali i doradzali przy wyborze produktów, tak, aby były one zróżnicowane i pełnowartościowe" - zakomunikował magistrat.

Sklep prowadzony przez Bank Żywności w Krakowie

Sklep prowadzony jest przez Bank Żywności w Krakowie na podstawie zawartej umowy z Gminą Miejską Kraków. Podpisana umowa obowiązuje strony do marca 2025 r.

Do końca umowy wysokość środków przeznaczonych przez miasto na prowadzenie sklepu wynosi 885 tys. zł.

Punkt jest otwarty w poniedziałki od godz. 12 do 18 i od wtorku do piątku w godz. od 9 do 15.

Do końca umowy wysokość środków przeznaczonych przez miasto na prowadzenie sklepu wynosi 885 tys. złotych.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »