Reklama

Wadliwe niemieckie felgi Royal Wheels. Producent przyznaje, że mogą pękać

Niemiecka firma wypuściła w październiku 2012 kilka typów felg samochodowych bez wymaganego certyfikatu. Teraz okazuje się, że felgi sprowadzane także do Polski, są wadliwe i mogą pękać.

Federalny Urząd Transportu Samochodowego we Flensburgu (Kraftfahrt-Bundesamt) wydał zalecenie, by do warsztatów samochodowych zgłaszali się nabywcy felg samochodowych marki Royal Wheels i Modul Wheels firmy Reifen Go! z Essen.

Konkrektnie chodzi o modele:

RG 18245 (typ koła), KBA49060 (nieaktualny typ oznaczenia certyfikatowego), 6Jx15 (rozmiar), RG 16445, KBA49061, 6Jx15, RG 19045, KBA49068, 6,5Jx16 oraz RG 18425, KBA49070, 6,5Jx16, które wypuszczone zostały na rynek w okresie od 18 do 30 października 2012 r. Oznakowanie felg umieszczone jest na zewnętrznej stronie każdej felgi.

Reklama

Można zgubić koło

Jak stwierdza się w ostrzeżeniu, w najgorszym przypadku felgi te mogą pękać, przez co może dojść do zgubienia koła podczas jazdy samochodem.

Nie można było jak narazie dowiedzieć się od firmy Reifen Go!, czy felgi z tej partii produkcji były eksportowane także do Polski, ponieważ firma nie odpowiada na zapytania prasy ani klientów. generalnie felgi tego producenta są także na polskim rynku. Na stronie internetowej reifen Go! zostało tylko umieszczone pisemne ostrzeżenie, z uwagą, że "bezpieczeństwo klientów należy do naszych priorytetowych zasad". Nie jest to jednak zupełnie zgodne z prawdą, ponieważ we wspomnianym okresie producent wypuścił na rynek felgi ignorując wynik badań technicznych i bez wymaganego, oficjalnego certyfikatu.

Ponad rok w urzędowym młynie

Federalny Urząd Transportu Samochodowego już od dawna wiedział, że na rynku znajdują się wadliwe felgi bez odpowiedniego certyfikatu. Zorientowano się o tym po znalezieniu informacji w internecie o tym, że felgi te są w sprzedaży. Pomimo tego urząd dopiero teraz wydał ostrzeżenie. Rzeczniczka urzędu tłumaczyła się, że do ponad rocznego opóźnienia doszło na skutek "wewnętrznych terminów przy rozpatrywaniu spraw". Jak zaznaczyła, urzędowi nie znany jest żadem wypadek samochodowy, powstały na skutek jazdy z wadliwymi felgami.

GLP / Małgorzata Matzke, red.odp.: Bartosz Dudek, Redakcja Polska Deutsche Welle

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »