Reklama

Włochy: Senat uchwalił program oszczędnościowy rządu

Senat Włoch uchwalił w czwartek program oszczędnościowy rządu premiera Silvio Berlusconiego i udzielił mu jednocześnie wotum zaufania. Plan przewiduje blisko 50 miliardów euro więcej w budżecie do 2014 roku i znaczne zmniejszenie deficytu.

Jak w wielu innych przypadkach głosowań nad ustawami i rozporządzeniami o kluczowym dla państwa znaczeniu także to połączono z wotum dla gabinetu.

Za głosowało 161 senatorów, przeciw było 135.

Prace nad przyjętym pod koniec czerwca programem przyspieszono w związku z kryzysem w strefie euro.

Pakiet oszczędności przewiduje różnego rodzaju cięcia w nakładach na administrację wszystkich szczebli, ale bezpośrednio dotknie także, jak się podkreśla, obywateli.

I tak na przykład wprowadzone zostaną - i to już od poniedziałku - nowe opłaty w publicznej służbie zdrowia: 10 euro za wizytę lekarską u specjalisty i wystawienie recepty oraz 25 euro za skorzystanie z pomocy pogotowia ratunkowego w niegroźnych dla życia przypadkach.

Reklama

Ponadto przewiduje się likwidację wielu ulg podatkowych i dodatkowy podatek w wysokości 5 procent od najwyższych emerytur, wynoszących ponad 90 tys. euro rocznie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »