Wyceny spółek azjatyckich zakończyły dzień spadkiem

W trakcie notowań w dniu dzisiejszym spadły wyceny spółek azjatyckich. Reuters donosi, że na wzrost kosztów zareagowały szczególnie sektory transportowy i lotniczy, a indeks Hang Seng spadł o 0,41 proc. do poziomu 23313,19 pkt.

W trakcie notowań w dniu dzisiejszym spadły wyceny spółek azjatyckich. Reuters donosi, że na wzrost kosztów zareagowały szczególnie sektory transportowy i lotniczy, a indeks Hang Seng spadł o 0,41 proc. do poziomu 23313,19 pkt.

Wzrost ceny ropy naftowej przekłada się na obawy inwestorów o wyniki linii lotniczych, a zaplanowana na 9 marca publikacja wyników linii Cathay Pacific może już zawierać informacje o tym wpływie. Z tego względu wycena spółki spadła dziś o 3,5 proc. W tym samym czasie indeks Nikkei225 zakończył dzień spadkiem o 1,76 proc. na poziomie 10505,02 pkt.

W piątek notowania w Tokio zakończyły się wzrostem indeksu do poziomu 10693,66 pkt., co było reakcją na pozytywne dane z amerykańskiego rynku pracy. Reuters dodaje, że inwestorzy raczej unikają ryzykownych aktywów.

Reklama

Papiery ITV gotowe do zmiany indeksu z FTSE300 na FTSE100

Akcje spółki ITV są gotowe by zmienić indeks z FTSE300 na główny indeks londyńskiego parkietu FTSE100. W związku ze zmianą w składzie indeksy FTSE100 oraz dobrymi wynikami ITV możliwe jest wejście akcji ITV do składu indeksu. Spółka medialna opuściła indeks FTSE100 w 2008 roku, gdyż jej sytuacja finansowa została mocno nadszarpnięta przez kryzys. Jednak w ubiegłym tygodniu spółka poinformowała o tym, że jej dług netto został ograniczony do 188 mln funtów wobec 612 mln funtów na koniec roku 2009.

Skorygowany zysk przed opodatkowaniem wzrósł o 228 proc. w tym samym okresie. W trakcie dzisiejszych notowań cena spółki rosła o 0,54 proc. czyli 0,5 pkt. względem piątkowego zamknięcia. W tym samym czasie dobrze radzą sobie wyceny akcji BSkyB, będącego składnikiem FTSE100 po tym, jak sekretarz ds. kultury dał zielone światło do połączenia się z News. Corp.

W trakcie notowań w Londynie cena złota wzrosła w pobliże rekordu

Wywołany dwoma czynnikami popyt na złoto w trakcie dzisiejszych porannych notowań zaprowadził ceny metalu w pobliże rekordu. Kombinacja niepokojów na Bliskim Wschodzie oraz obaw o inflację czyni złoto atrakcyjne i uznaje się je za mniej ryzykowne dla inwestorów. W trakcie porannych notowań wycena spotowa wynosiła 1437,61 dolarów za uncję, czyli wzrosła o 0,5 proc. W tym samym czasie na rynku Comex w Nowym Jorku kwietniowy kontrakt na złoto osiągnął wartość 1438, czyli zyskał 0,7 proc.

Cena srebra wzrosła do najwyższego poziomu od 31 lat w związku z tym, że inwestorzy obawiają się niepokojów w Libii oraz zablokowania dostaw ropy. W tym samym czasie agencja podała, że cena pszenicy ma dalej rosnąć, gdyż areał tego zboża spadł do poziom najniższego od czterech lat w związku z zakazem eksportu w Rosji.

Wyceny spółek europejskich rosły za sprawą sektora technologicznego

O ile skala wzrostu cen akcji była ograniczona wzrostem ceny ropy naftowej, rynki akcji w Europie odbiły się w trakcie porannych notowań.

Reuters donosi, że wyceny lekko wzrosły, gdyż dobrze zachowywał się sektor technologiczny. Najlepiej sobie radził STOXX Europe 600 Technology Index, którego wartość wzrosła o 0,5 proc. a FTSEurofirst300 zyskał 0,3 proc.

Jednak nadal widać ostrożność inwestorów w związku z rosnącymi cenami ropy naftowej. Faktycznie, zdaniem stratega rynkowego z City Index Joshuy Raymonda, wzrost cen akcji jest hamowany przez niepokoje w Libii. Jednak zaznaczył on: "W trakcie porannych notowań indeksy FTSE100, DAX i CAC-40 zyskały na wartości, gdyż ceny odrabiały straty po porannym spadku. Inwestorzy powrócili na rynek po piątkowej agresywnej wyprzedaży".

City Index

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: spółki | indeks | wycena | Reuters
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »