Z lotniska w Radomiu polecisz nie tylko na południe. Są pierwsze trasy

Kopenhaga, Paryż i Rzym – to trzy pierwsze miasta, które zyskają regularne połączenie z portem lotniczym w Radomiu. Inauguracyjne loty zaplanowano na wiosnę 2023 roku. Rejsy będą obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

  • LOT uruchomi nowe trasy z lotniska Warszawa-Radom w sezonie Lato 2023, który w branży lotniczej zaczyna się na przełomie marca i kwietnia. 
  • Rejsy do trzech europejskich stolic odbywać się będą trzy razy w tygodniu. 
  • Pasażerowie będą podróżować samolotami boeing 737-800.

LOT pierwszą linią, która poleci z Radomia

Decyzję pochwaliło się Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze” (PPL). 

- Z radością ogłaszamy długo wyczekiwaną wiadomość, że Lotnisko Warszawa-Radom zyskuje pierwszego przewoźnika. Jesteśmy dumni, że są to Polskie Linie Lotnicze LOT - powiedziała Anna Dermont, rzeczniczka PPL, właściciela radomskiego portu. 

Reklama

Zdaniem Dermont, kierunki zaproponowane przez PLL LOT to dobre miejsca docelowe zarówno do podróży służbowych jak i turystycznych, na przykład na weekendowe wyjazdy typu city break. 

- Rejsy do do każdej z europejskich stolic odbywać się będą trzy razy w tygodniu - poinformował Interię Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL LOT.

Rozpoczęcie lotów rejsowych jest też dobrą wiadomością dla regionu. Oznacza nowe możliwości i napływ zagranicznych turystów, którzy będą mieli okazję poznać południową część województwa mazowieckiego. - Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik zobaczył potencjał wśród pasażerów z regionu oraz samego radomskiego portu. My postaramy się, aby radomskie lotnisko polubili pasażerowie i chętnie z niego latali – zapewniła rzeczniczka Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

Radom odciąży warszawskie Okęcie

Lotnisko w Radomiu ma być portem komplementarnym dla Okęcia, którego przepustowość jest na wyczerpaniu. Biuro prasowe PLL LOT informuje, że rozpoczęcie regularnych rejsów daje szansę na przeniesienie części ruchu point-to-point - czyli lotów bezpośrednich, bez przesiadek. 

- LOT w ostatnich latach konsekwentnie poszerzał swoją siatkę połączeń otwierając kilkadziesiąt nowych kierunków. Dzięki przeprowadzonym analizom popytowym, z Radomia uruchomimy trzy kierunki - wrócimy do Rzymu, oraz polecimy do Paryża i Kopenhagi. Jestem przekonany, że te kierunki będą cieszyły się zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy i południowego Mazowsza - zapewnia Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.        

Lotnisko Warszawa-Radom zostanie uruchomione na przełomie marca i kwietnia 2023 roku. Port będzie dostosowany przede wszystkim do obsługi ruchu czarterowego i niskokosztowego. Będą się z niego odbywać również regularne rejsy. Dzięki wydłużeniu pasa startowego i rozbudowie terminalu - nowy ma 30 tys. metrów kwadratowych powierzchni, 30 stanowisk check-in i dziewięć bramek kontroli bezpieczeństwa - lotnisko będzie mogło przyjmować najpopularniejsze maszyny pasażerskie – airbusy A320 i boeingi B737. Będzie również gotowe na obsługę większych samolotów. 

Lotnisko w Radomiu po przejściach

Pierwsza inauguracja portu lotniczego w Radomiu odbyła się w maju 2014 r. Wkrótce potem rozpoczęto stamtąd rejsy do Rygi i Berlina. W 2018 roku sąd ogłosił upadłość miejskiej spółki Port Lotniczy Radom i 1 stycznia 2019 roku obiekt został zamknięty dla samolotów cywilnych.

Lotnisko zostało przejęte przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) i w lutym 2019 roku zawarto pierwszą umowę dotyczącą jego rozbudowy. Koszt całej inwestycji, wliczając w to przebudowę pasa startowego, oszacowano na 800 milionów złotych.

Ewa Wysocka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lotnisko Radom | inauguracja | rejsy | inwestycja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »