Reklama

Pożyczka bez zaświadczeń, czyli jakie dochody akceptują pożyczkodawcy?

Wzięcie pożyczki często determinowane jest nagłymi, natychmiastowymi wydatkami, których wzięcie jest niezbędne i konieczne. O ile w przypadku jasnej sytuacji finansowej, stałych dochodów i stabilnej sytuacji majątkowej jest to możliwe, o tyle w przypadku trudności na tle materialnym, zaciągnięcie pożyczki może napotkać poważne trudności.

Nie da się ukryć, że podstawą wręczania pożyczki jest maksymalizacja szans jej spłacenia. Kiedy możliwości finansowe spadają, wraz z nimi spadają szanse dostania pomocy finansowej. Czy w sytuacji braku dochodów lub zadłużeń, możliwe jest dostanie pożyczki? Czy pożyczka bez zaświadczeń jest bezpieczna i popularna? Jaką wybrać i na czym w ogóle polega jej fenomen?

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń

Reklama

Tak! Istnieją instytucje pozabankowe, które udzielają pożyczek na przysłowiowe "słowo". Te, które wymagają potwierdzania dochodów, najczęściej wymagają dostarczenia:

- potwierdzenia wykonywania pracy - głównie dostarczenia umowy o pracę, zlecenie lub dzieło,

- zaświadczenie o przyjmowaniu emerytury lub renty,

- informacje o alimentach,

- dochodach związanych z własną działalnością,

- wszelkimi pracami dorywczymi.

Są jednak takie, które pomijają wszystkie powyższe punkty i nie wymagają zaświadczenia o dochodach miesięcznych. Jedyne co się wymaga to wpisu orientacyjnych, miesięcznych dochodów. Na ich ilość mogą wpływać różne składowe - od alimentów, po pomoc rodzicielską, po różnego rodzaju stypendia. Dzięki takiemu podejściu szanse na dostanie pomocy finansowej rosną, bowiem ocenia się samą kwotę a nie stałość lub pewność źródeł dochodu. Pamiętajmy jednak, że taki sposób dostarczania pożyczek nie powoduje, że pożyczkodawca nie będzie chciał sprawdzić naszej historii w BIKu. Jedno bowiem nie wyklucza drugiego. Efekt jest więc taki, że jeśli posiadamy wiele dochodów, ale widniejemy w bazie jako dłużnicy - pożyczka może nie zostać nam przydzielona.

Warto więc, w decyzji wyboru firmy, która wręczy nam pożyczkę uwzględnić etapy jej przydzielania. Wiele firm ostatecznie prosi o zaświadczenia. Zwłaszcza, jeśli historia pożydobiorcy jest pusta. Wielokrotnie powtarza się iż warto zaciągnąć zobowiązanie, po czym je natychmiast spłacić, tak aby w historii widniała jakas ransakcja, wpływająca na nasz pozytywny obraz. Posiadając taką sytuację zmniejszamy ryzyko składania dodatkowych zeznań o dochodach, a tym samym - zwiększamy szansę dostania pożyczki.

Wniosek jest więc prosty: pożyczkodawca daje nam kredyt zaufania oraz dodatkowe zobowiązanie finansowe, w zamian za dostanie klienta terminowego, który nie tylko odda na czas zaciągniętą pożyczkę, ale także opłaci sumiennie naliczone odsetki.

Pożyczka przez internet bez zaświadczeń

W obecnych czasach, wiele firm daje możliwość zaciągnięcia pożyczki bez zaświadczeń, za pomocą formularzu umieszczonego na stronie internetowej. Jest to ślad naszych czasów, dlatego ułatwiono maksymalnie kroki, podejmowane na etapie zaciągania pożyczek. Poniżej kilka przykładowych firm, które proponują taką możliwość nie tylko przez internet, ale także takie, które nie wymagają dodatkowych weryfikacji o dochodach.

- Halo pożyczka - pożyczka do 2000 zł, na maksymalny czas 30 dni,

- Lendon - pożyczka do 2500 zł, na maksimum 45 dni,

- Filarum - pożyczka do 1000 zł, w spłacie do 30 dni,

- Vivus - pożyczka do 3000 zł, w spłacie maksymalnej 30 dni,

- Wonga - pożyczka do 1500 zł, na aż 60 dni.

Podsumowanie

W celu podsumowania powyżej opcji zwiększenia dochodów, podkreślić należy:

- każda firma posiada własny sposób sprawdzania dochodów klienta - najlepiej przed złożeniem wniosku upewnić się jaki system prowadzi wybrana firma,

- jest to świetna alternatywa dla osoby bez stałego dochodu,

- jedna decyzja nie przekreśla szansy w innej firmie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »