Reklama

Sprzedał nieruchomości za 2 miliardy dolarów - teraz przyjeżdża do Polski

Sprzedaż mieszkań z rynku pierwotnego to cały czas wielka sztuka. Inwestycji ciągle przybywa, a konkurencja rośnie. Firmy deweloperskie prześcigają się w wymyślaniu kolejnych sposobów na zdobycie nowego klienta na zakup mieszkania.

Kampanie promocyjne inwestycji deweloperskich są bardzo różne: bilbordy, telewizja, radio, prasa, ulotki roznoszone po domach, targi mieszkaniowe - sposobów jest wiele. Wszystkie te działania są częścią strategii, która ma na celu poinformowanie potencjalnego nabywcy o inwestycji deweloperskiej. Takie działania promocyjno-marketingowe pochłaniają jednak znaczne koszty, które w rozrachunku skupiają się tylko na pozyskaniu klienta.

Reklama

I teraz zaczynają się schody. Ściągnięcie klienta do biura sprzedaży nie oznacza finalizacji transakcji. Osobę wstępnie zainteresowaną zakupem nieruchomości należy jeszcze odpowiednio obsłużyć. W tej kwestii liczy się profesjonalizm i rzetelność. Klient musi być świadom, że jest obsługiwany przez właściwą osobę, która zna się na swoim fachu. Bez tego całe działania marketingowe pójdą na marne, a złe wrażenie pozostanie na długo.

O tym, że sprzedaż powinna iść na równi z działaniami marketingowymi wie każdy. Problem polega na tym jak rozbudzić w swoich pracownikach, bakcyla sprzedażowego. Dobrze przeszkolony pośrednik, poważnie traktujący swoją pracę, buduje sobie wizerunek poprzez klientów, którzy nabyli u niego nieruchomość i spokojnie, z pełną odpowiedzialnością polecą jego usługi rodzinie oraz znajomym. Nikomu chyba nie trzeba udowadniać, że tego typu reklama jest najlepsza i działa przez wiele lat.

Wielu pośredników działających na rynku nieruchomości posiada wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne, niepodparte jednak żadnym profesjonalnym szkoleniem, które uczy odpowiednich technik sprzedaży. Na polskim rynku sporo wydawnictw oferuje swoje produkty (książki, nagrania, wykłady), które pomagają dowiedzieć się jak być dobrym sprzedawcą. Wszyscy jednak wiemy, że najlepszą metodą, która działa od zarania dziejów, we wszystkich dziedzinach życia homo sapiens, jest uczenie się od najlepszych.

Gdy jesteśmy mali, uczymy się mówić od swoich rodziców, w szkole przyswajamy wiedzę od nauczycieli, a na studiach od wykładowców. Słuchamy ich, ponieważ dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, którą nabyli przez wiele lat swojego życia.

W branży nieruchomości również jest też kilku mentorów, którzy aktywnie działają, mają niesamowite wyniki sprzedażowe i zarabiają fortuny sprzedając mieszkania. Bo jak świat światem, można nie mieć samochodu, roweru czy telefonu, ale gdzieś trzeba mieszkać. Właśnie w tym miejscu powinien stać dobrze przygotowany pośrednik, który swoją wiedzą, doświadczeniem, zaangażowaniem i kulturą osobistą pomoże znaleźć odpowiednie mieszkanie.

I tu mamy dobrą wiadomość. Właśnie taki ,,rodzic od nauki mówienia" przyjeżdża do Polski, by podzielić się swoją wiedzą. Nauczy on jak porozumiewać się językiem pośrednika, jak dotrzeć do klienta oraz jego znajomych i jak zgromadzić majątek, nie tylko na sprzedaży nieruchomości.

Tym nauczycielem jest Fredrik Eklund, prawdziwy ,,guru" na amerykańskim rynku nieruchomości. Człowiek, który zaczynał od zera, sprzedając kanapki na ulicy, by później zostać numerem jeden wśród nowojorskich brokerów. Jego klientami są największe gwiazdy m.in. Jennifer Lopez, Cameron Diaz, Daniel Craig. W jego portfolio znajdują się nieruchomości sprzedane za łączną kwotę 2 miliardów dolarów.

Właśnie Fredrik Eklund będzie gwiazdą 2-dniowej konferencji "Tylko Dla Orłów", która odbędzie się 29-30 kwietnia w hotelu Gromada AIRPORT. Oprócz niego, wystąpią najlepsi praktycy z poszczególnych dziedzin: biznesu, sprzedaży, marketingu, inwestowania na rynkach kapitałowych, inwestowania w nieruchomości. Bo jak zdobywać wiedzę, to tylko od najlepszych w swojej branży.

Jarosław Mikołaj Skoczeń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »