Reklama

Budowa domu: Nawet pół roku oczekiwania na sprawdzoną ekipę

Planując wynajęcie ekipy budowlanej, trzeba być gotowym na nieprzewidziane koszty. W 2018 roku 25 proc. osób budujących nowy dom wydało na robociznę więcej niż planowało. Polacy poświęcili na poszukiwanie wykonawcy najczęściej do trzech miesięcy, a na rozpoczęcie prac czekali nawet dłużej - wynika z najnowszego badania Oferteo.pl.

Koszty większe niż zakładamy

Reklama

Podsumowując sprawy finansowe co czwarty ankietowany przyznał, że ostateczne koszty robocizny okazały się wyższe niż początkowo zakładano.

Zależy nam na czasie

Według badania Oferteo.pl, największego polskiego serwisu łączącego poszukujących towarów i usług z ich dostawcami, co czwartemu Polakowi planującemu budowę domu znalezienie odpowiedniej ekipy budowlanej zajęło więcej niż trzy miesiące, a 37 proc. potrzebowało na to od 2 do 3 miesięcy. 38 proc. badanych znalazło odpowiedni zespół w mniej niż miesiąc.

Po znalezieniu odpowiedniej ekipy trzeba zaczekać, aż będzie ona mogła rozpocząć pracę. W przypadku 37 proc. ankietowanych trwało to od 1 do 3 miesięcy, a u 31 proc. nawet powyżej trzech miesięcy. Znaleźli się też tacy, którzy czekali mniej niż miesiąc (16 proc.), a nawet poniżej 2 tygodni (16 proc.). - Warto zdobyć referencje na temat interesujących nas wykonawców i przyjrzeć się wcześniej realizowanym przez nich projektom. Jeśli zależy nam na polecanym zespole, cieszącym się najlepszą opinią, to takie poszukiwania musimy rozpocząć odpowiednio wcześnie, bo terminy u najlepszych są najbardziej odległe - radzi Karol Grygiel z zarządu Oferteo.pl.

Opr. KM

Sprawdź najnowsze informacje z rynku budowlanego w serwisie Budownictwo INTERIA.PL

Dowiedz się więcej na temat: oczekiwania | dom | budowa domu | budowa | nowy dom | pół | ekipy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »