Goodman otworzył pierwszy magazyn w Kraków Airport Logistics Centre

Grupa Goodman otworzyła pierwszy magazyn wybudowany w ramach Kraków Airport Logistics Centre. Do magazynu o powierzchni 14 000 m kw wprowadziło się już dwóch klientów, a trzeci zrobi to w przyszłym tygodniu. Budowa projektu rozpoczęła się w październiku zeszłego roku i była wtedy pierwszym od 1,5 roku projektem spekulacyjnym Goodman w Europie Centralnej.

- Nasi klienci poszukiwali lokalizacji z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, gdzie mogliby ulokować swoją działalność, korzystając z nowoczesnego i dopasowanego do ich potrzeb zaplecza. Jesteśmy pewni, że Kraków Airport Logistics Centre spełnia wszystkie te oczekiwania i wraz z jego rozbudową będzie rosło grono zadowolonych klientów - powiedział Błażej Ciesielczak, dyrektor zarządzający Goodman Poland. - W maju rozpoczęliśmy budowę drugiego z dziewięciu magazynów, które wejdą w skład centrum.

Pierwszym klientem centrum została krakowska spółka SCOT specjalizująca się w rozwiązaniach do eksploatacji urządzeń drukujących, która wynajęła 3500 m kw. powierzchni magazynowej i 508 m kw. powierzchni biurowej.

Reklama

- Jako pierwsi wprowadziliśmy się do Kraków Airport Logistics Centre i jesteśmy zadowoleni z naszej nowej powierzchni magazynowej i biurowej, która została wybudowana z wykorzystaniem najwyższych standardów - powiedział Paweł Pernal, prezes SCOT.

W styczniu tego roku Goodman podpisał umowę najmu z Eurodruk-Kraków, drukarnią specjalizującą się w produkcji książek, czasopism i druków reklamowych, która wynajęła 3 500 m kw. powierzchni magazynowej i 366 m kw. powierzchni biurowej.

- Goodman ściśle z nami współpracował aby zapewnić funkcjonalne rozwiązania dla naszej działalności. Nowa lokalizacja jest idealna, ponieważ pozwala nam pozostać blisko naszych klientów - powiedziała Grażyna Żbitowska, dyrektor zarządzający Eurodruk-Kraków.

Miesiąc później 3 500 m2 powierzchni magazynowej i 350 m kw. powierzchni biurowej wynajął Farutex, dystrybutor żywności dla segmentu HoReCa.

- Współpraca z Goodman układała się bardzo pomyślnie, ponieważ w czasie gdy oni dbali o wszystkie aspekty projektu my mogliśmy skoncentrować się na naszej bieżącej działalności. Jesteśmy przekonani, że wewnętrzny zespół Goodman świadczący usługi zarządzania będzie dalej spełniał nasze wymagania - powiedziała Ewa Turkowiak, specjalista ds. marketingu i PR, Farutex.

Prace związane z przygotowaniem gruntu pod budowę Kraków Airport Logistics Centre, o docelowej powierzchni użytkowej 160 000 m kw., rozpoczęły się w maju 2010 roku. Centrum logistyczne będzie składać się z dziewięciu magazynów wraz z dodatkowymi pomieszczeniami biurowymi, socjalnymi i technicznymi. Szacuje się, że po wynajęciu wszystkich dostępnych powierzchni zatrudnienie u najemców centrum znajdzie łącznie około 1000 osób. Będzie to największe centrum logistyczne w województwie małopolskim.

Zgodnie ze strategią Grupy, przy budowie parku Goodman przywiązuje szczególną wagę do ochrony środowiska. 25 proc. powierzchni krakowskiego centrum będą stanowiły tereny zielone, a dookoła zagospodarowanego obszaru posadzonych zostanie 800 drzew. Co więcej, Goodman testuje obecnie innowacyjny system odparowywania wód deszczowych, umożliwiający jednocześnie obniżenie temperatury powietrza wewnątrz magazynów, który ma docelowo zostać zastosowany w nowym centrum.

Kraków Airport Logistics Centre położone jest pod Krakowem, w odległości czterech kilometrów od międzynarodowego lotniska Kraków-Balice. Dogodny dojazd zapewnia również sąsiedztwo autostrady A4, łączącej Kraków i Wrocław.

Goodman w Polsce

W Polsce Goodman rozpoczął działalność w 2005 roku. Grupa jest właścicielem oraz zarządzającym nieruchomościami zlokalizowanymi w różnych miejscach w Polsce o łącznej powierzchni 100 000 m kw. wykorzystywanych przez takich klientów jak Whirlpool i DHL.

Ostatnio Goodman wygrał przetarg na realizację Pomorskiego Centrum Logistycznego. Projekt będzie obejmował 500 000 m2 powierzchni i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie wybudowanego niedawno terminala kontenerowego DCT Gdańsk.

We Wrocławiu Grupa buduje magazyn dla TJX Europe o powierzchni 28 000 m kw.

Na początku lutego Goodman oddał do użytku magazyn o powierzchni 10 800 m kw. dla firmy Nissin w Toruniu stanowiący część centrum logistycznego obejmującego łącznie 58 000 m2.

Goodman posiada również w Polsce grunty pod kolejne inwestycje o łącznej powierzchni 210 ha, na których może wybudować ponad 950 000 m kw. powierzchni magazynowej.

Grupa Goodman

Goodman jest zintegrowaną grupą, działającą jako właściciel, deweloper i zarządzający powierzchniami przemysłowymi i biznesowym w Europie Kontynentalnej, Wielkiej Brytanii, Australii oraz regionie Azji Pacyficznej. Grupa inwestuje w parki technologiczne, przestrzenie biznesowe, biurowe, nieruchomości przemysłowe, magazyny i centra dystrybucyjne.

Grupa oferuje również szeroki portfel funduszy nieruchomości, umożliwiając inwestorom dostęp do wyspecjalizowanych usług i aktywów. Celem Goodman jest zwiększanie wartości posiadanych nieruchomości i zarządzanych funduszy, poprzez realizację nowych projektów i wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań biznesowych i inwestycyjnych.

Aktywa, którymi zarządza Grupa, to ok. 12,9 mld euro i ponad 383 nieruchomości. Goodman jest największą Grupą z sektora nieruchomości komercyjnych notowaną na Australijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i jedną z największych na świecie zarządzających specjalistycznymi funduszami. Znajomość rynku i doświadczenie lokalnych pracowników zapewniają atrakcyjne możliwości inwestycyjne oraz rozwój nieruchomości na poziomie spełniającym indywidualne potrzeby klientów.

Goodman to ponad 780 pracowników w 32 biurach w 16 krajach. Tak zbudowany zespół pozwala firmie świadczyć globalne usługi dla klientów, których firmy rozwijają się i prowadzą ekspansję międzynarodową. W Europie Goodman posiada biura w Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech i na Słowacji.

Chcesz kupić/sprzedać mieszkanie? Przejrzyj oferty w serwisie Nieruchomości INTERIA.PL

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kraków | kraków airport | magazyny | magazyn | 000

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »