Reklama

Grupa Futureal zakończyła realizację osiedla Nowe Bochenka w Krakowie

Grupa Futureal i wchodzący w jej skład deweloper mieszkaniowy Cordia, zakończyli realizację swojej pierwszej inwestycji mieszkaniowej w Polsce. W środę, 5 listopada nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i oddanie inwestycji do użytku. Z tym wydarzeniem firma rozpoczyna procedurę przekazywania mieszkań klientom.

Nowe Bochenka to debiut Grupy Futureal, węgierskiego dewelopera i inwestora, na rynku mieszkaniowym w Polsce. To także znacząca inwestycja w skali krakowskiego rynku mieszkaniowego. W ramach osiedla powstało 388 mieszkań o powierzchni od 25 do 85 mkw. Inwestycja Nowe Bochenka znajduje się na Podgórzu Duchackim, w sąsiedztwie atrakcyjnych terenów zielonych i doliny rzeki Drwinki. Lokalizacja blisko ul. Nowosądeckiej i Wielickiej zapewnia komfortową komunikację z centrum i innymi dzielnicami Krakowa. W sąsiedztwie znajdują się liczne placówki edukacyjne, medyczne, kulturalno-rozrywkowe oraz handlowe. Osiedle Nowe Bochenka zaprojektowano z myślą o optymalizacji kosztów utrzymania nieruchomości i troską o jakość oraz komfort mieszkańców.

Reklama

Celem Grupy Futureal i spółki Cordia jest kreowanie standardów jakościowych w popularnym segmencie budownictwa mieszkaniowego. Dlatego realizując projekt Nowe Bochenka deweloper zadbał o ciekawe rozwiązania architektoniczne, wysoki standard wykończenia mieszkań i powierzchni wspólnych oraz o detale takie jak wykończenie klatek schodowych w kamieniu czy nowoczesny osprzęt w mieszkaniach sygnowany przez markowych producentów. Wszystko to, wraz z nowoczesnym i bezpiecznym placem zabaw usytuowanym na wewnętrznym, przestronnym dziedzińcu, może być wzorem jakości w segmencie popularnym.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że oddajemy do użytku naszą pierwszą inwestycję mieszkaniową w Polsce. Jest to dla nas niezwykle ważny projekt nie tylko dlatego, że debiutujemy nim na polskim rynku mieszkaniowym, ale przede wszystkim dlatego, że odkąd w maju 2013 roku przejęliśmy go od partnera joint venture, wymagał od nas niezwykłej troski i zaangażowania. W ciągu naszej ponad 10-cioletniej historii zawsze dotrzymywaliśmy składanych obietnic i tak jest również w przypadku osiedla Nowe Bochenka. Tą inwestycją, dzięki ciężkiej pracy i współpracy wielu osób, w tym naszego generalnego wykonawcy - Pedrano, potwierdziliśmy, że wiarygodność i zaufanie to dwie z naszych najważniejszych wartości - powiedział Tibor Fóldi, CEO 100 proc. zależnej od Grupy Futureal spółki Cordia.

Nowe Bochenka to pierwsza, ale nie ostatnia inwestycja Grupy Futureal na rynku mieszkaniowym w Polsce. Z myślą o kolejnych projektach mieszkaniowych Grupa wprowadziła do Polski markę Cordia, będącą liderem rynku mieszkaniowego na Węgrzech. Jeszcze w tym roku Cordia rozpocznie realizację kompleksu "Cordia Cystersów Garden" w krakowskiej dzielnicy Grzegórzki. W ramach inwestycji powstaną 323 mieszkania o powierzchni od 22 do 120 mkw.

- Fakt, że wprowadzamy do Polski markę Cordia potwierdza, że uważamy tutejszy rynek mieszkaniowy za perspektywiczny i poważnie myślimy o swoim zaangażowaniu na nim. Obecnie najmocniej koncentrujemy się na Krakowie, gdzie mamy nadzieję rozszerzyć swoje portfiolio do 1000 mieszkań oraz, w perspektywie długoterminowej, stać się jednym ze znaczących graczy na tym rynku. Planujemy także rozpoczęcie działalności we Wrocławiu oraz przyglądamy się możliwościom inwestycyjnym w Warszawie - mówi Tibor Fóldi.

- - - - -

Cordia

Cordia, spółka zależna w 100 proc. od Futureal, to wiodący na rynku węgierskim deweloper zajmujący się inwestycjami mieszkaniowymi. Portfel spółki Cordia obejmuje ponad 5000 mieszkań na Węgrzech i w Rumunii. Długofalowym celem spółki jest zdobycie pozycji dominującego dewelopera mieszkaniowego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Futureal Group

Grupa Futureal to rodzinna firma inwestycyjno - deweloperska z zespołem ponad 100 profesjonalistów oraz projektami o wartości ponad 1,6 mld euro i jeden z czołowych deweloperów w Europie Środkowo - Wschodniej. Futureal pracuje w ścisłych, długoterminowych partnerstwach z miastami, najemcami i inwestorami. W Futureal jesteśmy głęboko zaangażowani w tworzenie trwałej wartości dla naszych klientów i społeczności lokalnych z którymi współpracujemy oraz w zrównoważony rozwój naszych miast. Nasze działania opieramy na podstawowych wartościach takich jak: uczciwość, kreatywność, wytrwałość i współpraca zespołowa.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »