Możesz mieć mieszkanie "uszyte na miarę"

Deweloperzy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku mieszkaniowego, oferują najczęściej kawalerki i mieszkania dwupokojowe do 50 m kw. Istnieje jednak spora grupa klientów, którzy chcą kupić duże mieszkania blisko centrum. Wtedy rozwiązaniem staje się łączenie lokali.

Tego typu mieszkania stają się coraz częściej odpowiedzią na oczekiwania klientów, którzy nie chcą wyprowadzać się z miasta, ale potrzebują więcej życiowej przestrzeni - nawet do 200 mkw. Powierzchnie łączone dają wiele nowych możliwości aranżacji wnętrz, stając się przy tym chlubą ich właścicieli.

Zaplanuj mieszkanie zanim je kupisz

Niewielu klientów zdaje sobie sprawę, że można zaplanować układ pomieszczeń wymarzonego mieszkanie już na etapie jego zakupu, czyli najczęściej zanim powstanie budynek. Jest to o tyle istotna sprawa, iż nie wszyscy deweloperzy projektując swoje inwestycje, biorą pod uwagę łączenie lokali. Dlatego też warto wcześniej sprawdzić czy taka możliwość istnieje.

- Tworzymy nasze budynki, tak by klienci mieli możliwość "skomponowania" mieszkanie zgodnie ze swoimi potrzebami. Przed zakupem nieruchomości uzgadniamy oczekiwania, co do rozwiązań, jakie mają powstać w wyniku łączenia kilku lokali w jeden. Następnie konsultujemy powstałą koncepcję z projektantem, który z kolei opiniuje zmiany i możliwość ich realizacji w projekcie budynku - mówi Daria Maćkowiak, dyrektor sprzedaży UWI Inwestycje SA. - Finalnie, po akceptacji zmian i podpisaniu umowy, klient otrzymuje połączone kilka mieszkań w nieruchomość posiadającą jedną księgę wieczystą - dodaje D. Maćkowiak. Takie zmiany w projekcie pozwalają dopasować mieszkanie do oczekiwań klienta, a co najważniejsze umożliwiają uniknięcie kosztownych przeróbek i rozbiórki już postawionych elementów. Przykładem mogą być lokale w inwestycji Malta Nowa, przy ul. Inflanckiej. Około 11 proc. wszystkich sprzedanych powierzchni stanowią mieszkania łączone. Dzięki takim rozwiązaniom powstaną apartamenty o powierzchni nawet 200 m kw., posiadające 2-3 duże balkony, wystawę okien na trzy strony świata oraz widok na panoramę Poznania.

Do kiedy można wprowadzić zmiany w projekcie?

Zmiany w układzie pomieszczeń naszego mieszkania można przeprowadzać niemalże na każdym etapie budowy. - Oczywiście najlepiej podjąć decyzję jak najwcześniej, zwłaszcza gdy jeszcze kondygnacja nie powstała. - W przypadku pięter już wybudowanych procedura jest nieco bardziej skomplikowana. Zmiany wymagają indywidualnych ustaleń z projektantem, dyrektorem technicznym oraz kierownikiem budowy. Dlatego zawsze sugerujemy klientom pewne rozwiązania i pomagamy podjąć właściwe decyzje - dodaje Daria Maćkowiak.

Są jednak modernizacje, które nie wymagają zmian w układzie pomieszczeń, ale mają istotny wpływ na przyszły komfort użytkowania mieszkania. Mowa tu o umiejscowieniu wszelkiego rodzaju gniazdek, włączników oraz innych przyłączy. Warto tę kwestię również przedyskutować z deweloperem, tak by przyszła adaptacja mieszkania była zgodna z naszymi potrzebami, przebiegała sprawnie, a także bez konieczności wprowadzania dodatkowych przeróbek.

Mieszkanie "uszyte na miarę" to doskonała alternatywa dla wszystkich tych, którzy cenią sobie przestrzeń i życie w centrum miasta. Zmiany w układzie pomieszczeń, to poważna ingerencja w kształt naszego mieszkania, dlatego powinna być wsparta zarówno deweloperskim doświadczeniem, jak i fachową pomocą architekta wnętrz.

Chcesz kupić/sprzedać mieszkanie? Przejrzyj oferty w serwisie Nieruchomości INTERIA.PL

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: mieć | deweloper | mieszkanie | Mieszkanie+
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »