Reklama

Węglowa Elektrownia Ostrołęka C zagrożona? Budowa idzie pełną parą!

Patrząc na postęp prac przy budowie Elektrowni Ostrołęka C można dojść do wniosku, że echa toczącej się debaty o przyszłości tej inwestycji nie dotarły na plac budowy. Postęp robót związanych z powstaniem węglowego bloku energetycznego o mocy 1000 MW jest ogromny, co dobrze obrazuje film wykonany z drona przez lokalny portal eOstrołęka.pl.

Od listopada z rządu oraz spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa dochodzą sprzeczne informacje dotyczące przyszłości Elektrowni Ostrołęki C - ostatniej dużej inwestycji w energetykę węglową w Polsce. Pisaliśmy o tym szczegółowo w artykule pt. "Elektrownia Ostrołęka C. Czy leci z nami pilot?"

Reklama

Mówi się m.in. o potencjalnym "przeformatowaniu" projektu Ostrołęka C z węglowego na gazowy, o czym dyskutuje się na rynku, a za czym ma przemawiać kilka argumentów. Pisaliśmy o tym w artykule pt. "Ostrołęka nie pęka. Gaz zamiast węgla jest możliwy".

Patrząc jednak na błyskawiczny postęp prac przy węglowej Ostrołęce C można dojść do wniosku, że echa toczącej się debaty nie dotarły na plac budowy. Postęp robót jest ogromny, a jego śledzenie umożliwiają filmy wykonane z drona, które regularnie publikuje portal eOstrołęka.pl.

Najnowszy został opublikowany 17 grudnia. Widać na nim dwa pylony komunikacyjne przyszłej kotłowni, które w ciągu ostatniego miesiąca urosły o kilkadziesiąt metrów. Zaawansowane są prace dotyczące fundamentów maszynowni oraz chłodni kominowej.

Ponadto w ostatnich dniach Pekabex, największy polski producent prefabrykatów betonowych, relacjonuje zlecenie dotyczące dostawy potężnych elementów, które mają posłużyć do budowy chłodni kominowej elektrowni. Choć nie pada nazwa inwestycji i jej lokalizacji, to skojarzenia nasuwają się jednoznacznie.

Dotychczas uruchomiono już duży front robót budowlanych, a także zaangażowano wielu podwykonawców i dostawców. Dla wielu z nich odwrót od dotychczasowych założeń Ostrołęki C stanowiłby spory problem. Patrząc jednak na plac budowy widać, że nikt budowy nie wstrzymuje. [...]

Tomasz Elżbieciak

18.12.2019

Więcej informacji na portalu wnp.pl

Dowiedz się więcej na temat: Elektrownia Ostrołęka | elektrownia węglowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »