Reklama

Wiecha na biurowcu w kompleksie Bonarka for Business spółki TriGranit w Krakowie

Ze względu na bardzo korzystne uwarunkowania gospodarcze oraz aktywny rynek najmu w Polsce spółka rozpoczyna realizację kolejnych dwóch inwestycji biurowych o powierzchni 60 000 m kw. w Krakowie i Katowicach.

Osiągnięto ważny etap w realizacji budynku H, ósmego elementu Bonarka for Business (B4B), jednego z najpopularniejszych kompleksów biurowych w Krakowie. Zgodnie z harmonogramem prac, budynek osiągnął najwyższy punkt konstrukcji w dniu 16 października.. TriGranit przygotowuje się do realizacji kolejnych etapów inwestycji, budynków I oraz J o powierzchni około 10 000 m kw. każdy.

Zakończono roboty budowlane, trwające od początku 2018 r., i konstrukcja biurowca klasy A o powierzchni 10 000 m kw. jest już gotowa. Równolegle w 2018 r. rozpoczęto montaż aluminiowych słupów na fasadzie zachodniej i północnej budynku. Prace wewnętrzne zostaną ukończone prawdopodobnie pod koniec lutego 2019 r., a w drugim kwartale 2019 r. biurowiec zostanie oddany do użytku. W odróżnieniu od pozostałych obiektów kompleksu Bonarka for Business, budynek ten będzie połączony bezpośrednio z kolejnym biurowcem, budynkiem I, za pomocą specjalnych kładek. Budynek otrzymał certyfikat BREEAM® z oceną "bardzo dobry" dla aktualnego etapu realizacji, a certyfikat końcowy uzyska po zakończeniu budowy i aranżacji wnętrz dla poszczególnych najemców.

Reklama

Ukończenie konstrukcji nowego budynku to krok na drodze realizacji naszego celu, którym jest przygotowanie dla krakowskiego rynku biurowego kolejnych obiektów klasy A. W 2018 r. aktywność najemców w Polsce utrzymywała się na wysokim poziomie; po bardzo dobrym początku roku wskaźnik niewynajętej powierzchni na koniec drugiego kwartału 2018 r. wyniósł w Krakowie 9%. Dlatego głęboko wierzymy w dalszy rozwój w stolicy Małopolski i kontynuujemy rozbudowę kompleksu B4B, realizując kolejne dwa biurowce - mówi Beata Kokeli, dyrektor ds. zarządzania aktywami i dyrektor zarządzająca TriGranit Polska.

Trwają przygotowania do realizacji ostatnich etapów kompleksu B4B - budynków I oraz J o powierzchni 10 000 m kw. każdy - rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na lata 2019 i 2020. Łącznie powierzchnia flagowego projektu spółki wyniesie około 95 000 m kw. Kolejną inwestycją biurową planowaną w przyszłym roku w Europie Środkowej jest kompleks biurowy Silesia for Business o łącznej powierzchni 40 000 m kw., który będzie realizowany w dwóch etapach w Katowicach. Jednocześnie od maja 2018 r. trwa budowa Millennium Gardens w Budapeszcie, kompleksu biurowego o powierzchni 37 000 m kw. i wyjątkowej architekturze. Dzięki tym realizacjom planowana powierzchnia biurowa oferowana przez firmę TriGranit w trzech krajach Europy Środkowo-Wschodniej wyniesie ponad 107 000 m kw.

Program relacji z najemcami

Uruchomiony latem 2017 r. program relacji z najemcami Bonarka for Business odnosi coraz większe sukcesy. Najemcy kompleksu niemal codziennie mogą korzystać z oferty doskonałych posiłków serwowanych przez lokalne food trucki. Ponadto w październiku zorganizowano w B4B dni food trucków z myślą nie tylko o pracownikach B4B, ale i mieszkańcach Krakowa. We wrześniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Programisty oraz Dzień B4B. Program relacji z najemcami oraz aktywność B4B w mediach społecznościowych obecnie dostarczyły projektowi 1200 fanów na Facebooku.

Bonarka for Business

Kompleks biurowy B4B to inwestycja składająca się z nowoczesnych biurowców klasy A zgodnych z najwyższymi aktualnymi standardami. Znajduje się on w samym sercu Bonarka City Center - wielofunkcyjnego centrum miejskiego położonego w dzielnicy Kraków Podgórze, w pobliżu historycznego centrum Krakowa i najważniejszych arterii miasta oraz obwodnicy Krakowa i autostrady A4. To centrum miejskie jest wyjątkową inwestycją na krakowskim rynku powierzchni detalicznych i biurowych, ponieważ stanowi klasyczny projekt realizowany na terenach poprzemysłowych, w ramach którego przekształcono 19 ha obszaru przemysłowego w nowoczesną przestrzeń biznesową. Budynki A, B, C, D, E, F i G są już zrealizowane, a ich łączna powierzchnia najmu wynosi 65 000 m kw. Następny budynek (H) jest w budowie. Ze względu na wysoką aktywność rynku biurowego w Krakowie w najbliższych latach planowana jest realizacja kolejnych 2 budynków (I i J). Sześć budynków B4B (A, B, C, D, E, G) od samego otwarcia posiada 100-procentowy wskaźnik wynajmowanej powierzchni. Kompleks nowoczesnych biurowców tworzy zwarty układ z centralną ulicą i placem, co nawiązuje do funkcji i charakteru tradycyjnego rynku miejskiego. Dobrze zaprojektowana przestrzeń publiczna została wyróżniona licznymi nagrodami, między innymi "artURBANICA 2012". Głównymi najemcami w kompleksie są Alexander Mann Solutions, State Street, Euroclear, Pegasystems, Herbalife Nutrition, Lufthansa Global Business Services, Innogy, SolarWinds, GlobalLogic oraz Luxoft. Ostatecznie Bonarka for Business będzie oferować 10 biurowców o łącznej powierzchni najmu 95 000 metrów kwadratowych i wartości 200 milionów euro.

TriGranit

TriGranit jest jedną z największych w pełni zintegrowanych platform nieruchomościowych w Europie Środkowej, oferującą głównie wysokiej jakości obiekty handlowe i budynki biurowe klasy A w strategicznych punktach miast. TriGranit obsługuje pełen zakres działań na rynku nieruchomości, między innymi wykup, projektowanie i budowę obiektów, a także zarządzanie nieruchomościami i aktywami. W swojej dwudziestoletniej historii firma TriGranit zrealizowała blisko 50 znaczących inwestycji, dostarczając 1,7 mln metrów kwadratowych łącznej powierzchni najmu w siedmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Firma jest laureatem ponad 50 prestiżowych międzynarodowych nagród.

Opr. KM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »