Burmistrz belgijskiej miejscowości wita Depardieu-Obeliksa

Burmistrz belgijskiej miejscowości, w której zamieszkał Gerard Depardieu zgotował wyjątkowe powitanie nowemu mieszkańcowi Estaimpuis. Nakręcił film, w którym sam wystąpił w przebraniu Asteriksa.

"Witaj Obeliksie" - burmistrz belgijskiej miejscowości Estaimpuis Daniel Senesael opublikował na Facebooku 3-minutowy filmik, w którym wita Gerarda Depardieu. Francuski aktor uciekając przed wysokimi podatkami, przeniósł się z Francji do tej malutkiej przygranicznej miejscowości w Belgii.

W filmiku burmistrz Senesael nazywa się Senesaelix i występuje jak Asterix w skrzydlatym hełmie na głowie. Szykuje powitanie dla Obeliksa. Odbiera od niego telefon i zapewnia, że na uczcie będzie odpowiednia porcja dzików.

Filmik został nakręcony w budynku urzędu miasta. Biorą w nim udział poprzebierani za Galów urzędnicy. Jest więc Grafix, przygotowujący zaproszenia i Skrybix (przypominający druida Panoramiksa), który opracowuje przemówienie powitalne.

Reklama

Wszyscy mówią frazami z komiksu, a więc np. "OK" to "okiks". Filmik kończy się karykaturą Depardieu, który patrzy na powitalny transparent "Witamy Cię Obeliksie" i mówi: "Ci w Nechin są szaleni!"

Katarzyna Szymańska-Borginon, RMF

- - - - - -

Otrzymanie przez francuskiego aktora Gerarda Depardieu rosyjskiego obywatelstwa nie wpłynie na rozpatrzenie ewentualnego wniosku artysty o obywatelstwo belgijskie. Taką informacje przekazał mediom w Brukseli szef parlamentarnej komisji ds. naturalizacji George Dalman. - Jednak będziemy już inaczej podchodzić do tej sprawy - dodał.

Wyjaśnił, że jeszcze nie otrzymał oficjalnej prośby o belgijskie obywatelstwo od Gerarda Depardieu.

W ubiegłym miesiącu Gerard Depardieu, chcąc uniknąć zbyt wysokiego, 75-procentowego podatku, przeprowadził się do belgijskiej wioski Nechin. Podatek ten został co prawda uznany przez francuski Trybunał Konstytucyjny za niezgodny z ustawą zasadniczą, Depardieu jednak mimo to nie chce być już obywatelem Francji. Oczekiwano, że złoży wniosek o obywatelstwo belgijskie. Tymczasem dzisiaj wyszło na jaw, że Depardieu został obywatelem Federacji Rosyjskiej. Odpowiedni dekret w tej sprawie podpisał prezydent Rosji Władimir Putin. .

Na razie nie wiadomo, czy przyznanie rosyjskiego obywatelstwa będzie oznaczać utratę przez Depardieu obywatelstwa francuskiego. Jeśli tak, to aktor - tak jak wszyscy Rosjanie - będzie musiał wyrobić sobie wizę Schengen, aby mieć możliwość wjazdu do państw Unii Europejskiej. (IAR)

RMF
Dowiedz się więcej na temat: podatek Buffeta | burmistrz | burmistrzowie | Gerard Depardieu | Depardieu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »