Izby i urzędy skarbowe ostrzegają przed fałszywym zwrotem 370 zł

Izby i urzędy skarbowe w całym kraju ostrzegają przed fałszywymi e-mailami. Na skrzynki podatników napływają informacje o zwrocie podatku dochodowego za ubiegły rok w kwocie 370 zł. Zawierają również prośbę o wypełnienie załączonego formularza. Widnieje w nich logo Administracji Podatkowej, są napisane niepoprawną polszczyzną.

Takie e-maile mają na celu wyłudzenie danych osobowych oraz przekierowanie do podrobionej strony WWW, ostrzega Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Szczecinie. "Podatnicy, którzy oczekują jeszcze na zwrot podatku, powinni wiedzieć, że my takim e-mailem się raczej nie posługujemy.

Zazwyczaj informacja o tym przesyłana jest listem poleconym. W nim zamieszczona jest informacja o tym, że podatek jest do odbioru w kasie. Nie prosimy o podanie żadnego rachunku bankowego" - wyjaśnia Małgorzata Brzoza.

Administracja Podatkowa korzysta z komunikacji drogą internetową, tylko w wypadku jeśli podatnik udostępnił swój adres e-mailowy. Taka informacja zawiera zawsze imię i nazwisko adresata, numer telefonu oraz adres urzędu skarbowego. Wszystkie e-maile, które wychodzą z Administracji Podatkowej mają jeden wspólne element adresu mailowego: mofnet.gov.pl..

Reklama

Urzędnicy Ministerstwa Finansów radzę, że w wypadku gdy podatnik otrzymał e-mail od Administracji Podatkowej i ma wątpliwości co do jego autentyczności, powinien bezpośrednio skontaktować się ze swoim Urzędem Skarbowym.

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: urzedy | izby skarbowe | e-mail | fałszerstwo | urzędy | urzędy podatkowe | urzad | fiskus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »