Reklama

Podwyższanie kwoty wolnej od podatku będzie stopniowe

Pewna forma rozłożenia wzrostu kwoty wolnej w czasie jest "na pewno potrzebna", aby deficyt sektora finansów publicznych nie przekroczył poziomu 3 proc. PKB - powiedział Leszek Skiba, wiceminister finansów.

- Jest szereg analiz. Oczekujemy, że to będzie wspólna decyzja nie tylko MF, ale też innych ministrów, tak żeby to rozwiązanie - które zacznie działać w '17 roku - było jak najlepsze - powiedział dziennikarzom Skiba.

- Nasze działania polegają na tym, żeby uzyskać konsensus. Prezentujemy różne opcje, różne warianty, żeby ta decyzja była wspólna - dodał.

Pytany o rozłożenie wzrostu kwoty wolnej na 10 lat powiedział: "Analizujemy to rozwiązanie, ono ma swoje plusy - pozwala na to, żeby deficyt roku 2017 nie był nadmierny i był w ramach prawodawstwa europejskiego, czyli nie przekroczył progu 3 proc. PKB. Jakaś forma rozłożenia na pewno jest potrzebna".

Reklama

Niedawno poinformowano, że Ministerstwo Finansów rozważa podnoszenie kwoty wolnej o 1 tys. zł corocznie, tak aby 8 tys. osiągnąć w 2021 roku.

Wiceminister Skiba poinformował również, iż nie ma w tej chwili harmanogramu prac dot. podatku od handlu.

Nie ma obecnie harmonogramu prac dotyczącego podatku od sprzedaży detalicznej. Jakość ostatecznej wersji ustawy przeważyła nad kwestią czasu - poinformował wiceminister finansów Leszek Skiba.

- To jest temat wewnętrznych analiz i dyskusji pomiędzy panem ministrem i innymi osobami zainteresowanymi. Na razie nie ma żadnego harmonogramu. Uznano, że ten projekt powinien być bardzo dobry i skonsultowany, dlatego jakość przeważyła nad czasem - powiedział dziennikarzom Skiba.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »