Reklama

Szczurek: Główna stawka VAT powróci do 22 proc. od 2017

Główna stawka podatku VAT od 2017 roku powróci do poziomu 22 proc. z 23 proc. - poinformował w piątek minister finansów Mateusz Szczurek, potwierdzając wcześniejsze nieoficjalne informacje PAP.

- W 2017 roku nastąpi obniżka głównej stawki VAT do 22 proc. Tak zapisaliśmy w aktualizacji programu konwergencji, którym wczoraj zajmował się Komitet Rady Ministrów, a w przyszłym tygodniu zajmie się rząd - powiedział Szczurek w TVN Biznes i Świat.

Reklama

Od 2011 roku stawki VAT wynoszą 5, 8 i 23 proc.

Wejście do EMU do końca 2020 r. mało prawdopodobne

Wejście Polski do strefy euro do końca 2020 roku wydaje się mało prawdopodobne - ocenił minister finansów Mateusz Szczurek.

Na pytanie TVN BiŚ czy realne jest przystąpienie Polski do strefy euro w ciągu dekady, Szczurek odpowiedział: "Jeśli dekadę zdefiniujemy jako koniec 2020, to wydaje się to dosyć mało prawdopodobne".

Z kwietniowego wydania "Monitora konwergencji nominalnej", opracowanego przez Ministerstwo Finansów wynika, że w lutym Polska wypełniała kryterium stabilności cen oraz kryterium stóp proc. Kryterium fiskalne pozostaje niewypełnione ze względu na nałożoną na Polskę procedurę nadmiernego deficytu. Kryterium kursu walutowego nie jest wypełnione ze względu na fakt, że Polska nie uczestniczy w mechanizmie ERM II.

Dowiedz się więcej na temat: Główną | 2017 | stawka VAT | glowne | VAT | Mateusz Szczurek | stawka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »