Wpływy z podatku od kopalin zostały zapisane w przyszłorocznym budżecie

- Wpływy z podatku od kopalin są zapisane w budżecie na 2016 rok - poinformowała rzecznik ministerstwa finansów Wiesława Dróżdż.

- Wpływy z podatku od kopalin są zapisane w przyszłorocznym budżecie - powiedziała Dróżdż.

W czasie kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało, że zniesie podatek od kopalin, którego jedynym płatnikiem jest KGHM. Podczas wygłoszonego expose premier Beata Szydło nie odniosła się do sprawy tego podatku. Źródło rządowe informowało wtedy PAP, że podatek od kopalin będzie prawdopodobnie zlikwidowany, ale jest to jeszcze ciągle w fazie uzgodnień.

Henryk Kowalczyk, minister w KPRM i przewodniczący Komitetu Stałego, mówił z kolei PAP, że likwidacja podatku od kopalin to jeden z rozważanych wariantów. Inny to zawieszenie go na okres niskich cen surowców.

Reklama

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki optował za podatkiem od kopalin uzależnionym od światowych cen surowców. Wskazywał, że dyskusja nad tym dopiero zostanie rozpoczęta.

PiS planuje autopoprawkę budżetu na 2016 rok. Z wcześniejszych zapowiedzi wynika, że miałaby trafić do Sejmu w połowie grudnia.

- - - - -

Kurs KGHM mocno w dół po zapowiedziach dot. podatku od kopalin

Kurs KGHM spada podczas środowej sesji o prawie 7 proc. Spółce zaszkodziły informacje, że wpływy z podatku od kopalin są zapisane w budżecie na 2016 rok.

O godz. 13.40 kurs KGHM traci 7 proc. do 68,31 zł.

Zniżki na akcjach miedziowego koncernu pociągnęły w dół cały rynek. WIG 20 zniżkuje w tym czasie o 1,9 proc.

Rzecznik ministerstwa finansów Wiesława Dróżdż poinformowała w środę PAP, że wpływy z podatku od kopalin są zapisane w budżecie na 2016 rok.

PiS planuje autopoprawkę budżetu na 2016 rok. Z wcześniejszych zapowiedzi wynika, że miałaby trafić do Sejmu w połowie grudnia.

W czasie kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało, że zniesie podatek od kopalin, którego jedynym płatnikiem jest KGHM. Podczas wygłoszonego expose premier Beata Szydło nie odniosła się do sprawy tego podatku. Źródło rządowe informowało wtedy, że podatek od kopalin będzie prawdopodobnie zlikwidowany, ale jest to jeszcze ciągle w fazie uzgodnień.

Henryk Kowalczyk, minister w KPRM i przewodniczący Komitetu Stałego, mówił z kolei, że likwidacja podatku od kopalin to jeden z rozważanych wariantów. Inny to zawieszenie go na okres niskich cen surowców.

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla PAP optował za podatkiem od kopalin uzależnionym od światowych cen surowców. Wskazywał, że dyskusja nad tym dopiero zostanie rozpoczęta.

- - - - -

25 listopada br.: Podatek od kopalin będzie prawdopodobnie zniesiony, uzgodnienia trwają - źródło

Podatek od kopalin będzie prawdopodobnie zlikwidowany, ale jest to jeszcze ciągle w fazie uzgodnień - poinformowało źródło rządowe.

"Podatek od kopalin będzie prawdopodobnie zlikwidowany, ale jest to ciągle w fazie uzgodnień" - powiedziało w środę źródło rządowe.

W czasie kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało, że zniesie podatek od kopalin, którego jedynym płatnikiem jest KGHM. Podczas wygłoszonego w zeszłym tygodniu expose premier Beata Szydło nie odniosła się do sprawy tego podatku, jednak, jak później ocenił Henryk Kowalczyk, minister w Kancelarii Prezesa RM i przewodniczący Komitetu Stałego RM, brak informacji w expose nie znaczy, że się tak nie stanie. Z kolei Dawid Jackiewicz, minister skarbu państwa, poinformował w zeszłym tygodniu, że rząd nie podjął jeszcze decyzji czy podatek od kopalin będzie wygaszany, czy zostanie zlikwidowany i czy zrobimy to teraz, czy w przyszłym roku.

- - - - -

KGHM w X zapłacił 108,753 mln zł podatku od kopalin

KGHM w październiku zapłacił 108,753 mln zł podatku od wydobycia niektórych kopalin - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

Ministerstwo Finansów podało w sprawozdaniu operatywnym z wykonania budżetu państwa, że dochody z podatku od wydobycia niektórych kopalin wyniosły na koniec października 1.339,533 mln zł.

W ustawie budżetowej na 2015 rok zapisano dochód z podatku od wydobycia niektórych kopalin w tym roku na poziomie 1.450,0 mln zł.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: wpływy | podatek surowcowy | podatek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »