Forum w Krynicy: Jak wzmocnić współpracę samorządów i biznesu
Rozwój "małych ojczyzn" zależy od wielu czynników, w szczególności od prawidłowej współpracy samorządu, biznesu, organizacji naukowo-badawczych i organizacji pozarządowych.
W tym współdziałaniu coraz częściej podkreśla się znaczenie władzy publicznej, której zadaniem jest tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi innowacyjności. Strategia lokalnych władz, która ma prowadzić do budowania marki samorządu w środowisku międzynarodowym może opierać się na różnych działaniach, jak udział w targach, organizacja misji ekonomicznych, forów i spotkań B2B. Rozpoznawalność na rynku międzynarodowym to marzenie wielu firm, ale także cel władz regionalnych. Inwestycje można przeliczać na pieniądze, ale dla samorządów nie mniej ważna jest inna kalkulacja - przekładająca się na nowe miejsca pracy.
O tym jaka jest samorządowo-biznesowa recepta na sukces podczas krynickiego XXIX Forum Ekonomicznego (3-5 września) będą rozmawiać m. in. Bogdan Wenta, prezydent Kielc; Arkadiusz Hołda, założyciel i prezes zarządu TV Silesia i Radia Silesia; Jozef Viskupič, marszałek województwa trnawskiego ze Słowacji i Dagmara Gęborys, wiceprezes zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.
Z kolei na panelu "Synergia biznesu, nauki i samorządu - jak ją osiągnąć?" ten temat poruszą: Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego; Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi; poseł Jacek Protas; Radule Novović, przewodniczący Komisji ds. Edukacji, Nauki, Kultury i Sportu Zgromadzenia Narodowego Czarnogóry oraz Rafał Holanowski, prezes zarządu Supra Brokers.
Interia jest partnerem medialnym XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy.
d.e
Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze