Forum w Krynicy: Jaka rzeczywistość miast i terenów poprzemysłowych?
Jaka przyszłość czeka polskie i europejskie miasta poprzemysłowe? Uczestnicy panelu, który odbędzie się podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy (3-5 września), spróbują zakreślić możliwe scenariusze rozwoju dla miast, które zostały najbardziej dotknięte w wyniku restrukturyzacji gospodarek.
Odpowiedzą też na pytania jakie działania powinny zostać podjęte przez włodarzy wysoko uprzemysłowionych miast, których duże części stanowią dziś zamknięte zakłady i fabryki?
Jak kształtować gospodarkę i wspierać przedsiębiorczość? I wreszcie - jak efektywnie zagospodarować postindustrialną infrastrukturę?
Do udziału w dyskusji "Rewitalizacja miast i terenów poprzemysłowych" zostali zaproszeni Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej; Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli; Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku oraz poseł Krystyna Sibińska zasiadająca w sejmowych komisjach - infrastruktury oraz ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa.
Rewitalizacja miast i terenów poprzemysłowych w istotny sposób wpisuje się w rozwój lokalny, a tym samym w problematykę zrównoważonego rozwoju. Jakie działania podejmują samorządy, aby wyprowadzić obszar rewitalizacji ze stanu kryzysowego oraz stworzyć warunki do zrównoważonego rozwoju? Czy zgodnie z założeniami aktualnej polityki unijnej mają one kompleksowy i zintegrowany charakter? Czy w istotny sposób przyczyniają się do poprawy warunków życia mieszkańców? Z drugiej strony, towarzysząca nam od kilkudziesięciu lat tendencja do "betonowania" miast zaczęła ulegać zmianie. O tym w ramach dyskusji "Przestrzeń miejska - zagospodarowanie terenów zielonych" będą mówić miedzy innymi Leonid Bytsiura, wicemer Tarnopola i Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.
d.e.
Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze